Początek zabawy z fotografią

Nareszcie zrealizowaliśmy nasze marzenia i jesteśmy posiadaczem wymarzonej lustrzanki. Najczęściej nie mamy jednak świadomości, że obiektywy kitowe, jakie seryjnie producenci dołączają do sprzedawanych modeli, są średniej jakości i spełnią nasze oczekiwania wyłącznie w początkowym etapie naszej przygody z fotografią. Dlatego trzeba od początku dokupić dodatkowe akcesoria do naszego sprzętu, gdyż kompletując rozważnie zestaw obiektywów, sprawimy, że nasz aparat będzie wykonywał zadowalające zdjęcia.

W tym celu warto odwiedzić profrsjonalny sklep fotograficzny, gdzie profesjonalny sprzedawca doradzi nam, jaki zestaw „szkieł” należy nabyć, aby uzyskać pożądany efekt. Wybierając producenta obiektywów, trzeba wybrać firmę ustaloną pozycją na rynku i szeroką siecią punktów serwisowych.

Świetna jakość za dobrą cenęObiektywy japońskiej firmy Sigma mają od lat stałą pozycję lidera wśród producentów „szkieł” zarówno do lustrzanek cyfrowych, jak i bardzo popularnych aparatów bezlusterkowych. Bardzo często jej produkty są też tańsze od markowych obiektywów liderów rynku aparatów. Uwzględniając to, jaki aparat posiadamy, możemy wybrać mocowania do aparatów firm Nikon, Canon, Pentax, Panasonic, Sony czy Olympus. Sigma produkuje również własnej produkcji lustrzanki z serii Merrill. Oferta tego producenta jest niezwykle różnorodna, możemy nabyć szkła standardowe, zoomy szerokokątne, obiektywy typu tele, rybie oko i makro. Osobną linię produktów stanowią obiektywy do aparatów z wymienną optyką, tzw. bezlusterkowców.

Autor: Warszawska Szkoła Fotografii

Jakie „szkło” na początek?Decydując się na zakup obiektywu, musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, jakiego typu zdjęcia sesja rodzinna wrocław będziemy robić najczęściej. Jeśli lubimy fotografować pejzaże i rodzinne zdjęcia z wakacji, nie należy kupować „szkieł” np. do makrofotografii. W doborze „szkła” poza – rzecz jasna – ceną istotna jest jasność obiektywu, stabilizacja, silnik wmontowany w naszym „szkle”, ogniskowa, typ mocowania i rodzaj matrycy naszego aparatu. Na początek zaleca się nabyć obiektyw niezbyt ciężki, z wbudowanym silnikiem i stabilizacją obrazu, gdyż jest idealny dla początkujących fotografów. Od razu warto nabyć też filtr UV, a w kolejnym etapie pomyśleć o mocnym statywie, najlepiej z włókien węglowych. Jeśli mamy ograniczone fundusze, sprzedawca podpowie nam, jaki sprzęt nabyć w pierwszej kolejności, a co możemy dokupić później, w miarę rozwoju naszych fotograficznych umiejętności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *