Hobby: akwarystyka

Akwaria dla rybek lub terraria trzeba wybierać w zależności od rozmiarów planowanej hodowli. Początkującym hobbystom akwaryści wskazują nieduże prostopadłościenne akwaria dodatkowo wzmacniane.

terrarium

Autor: Eli Christman
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli zależy nam by zacząć bez wysiłku trzeba tylko szybko wybrać sklep terrarystyczny, w którym zdobędziemy wszystkie elementy – zaczynając od piasku i małych kamyczków, a na specjalnych odżywkach dla roślin kończąc. Jeśli jednak chcemy utrudniać sobie każdą sytuację zdecydujmy się na własnoręczne przygotowanie żwiru i wystroju terrarium. Można pojechać za nad jezioro, aby wybrać ciekawe kamyczki – granity, piaskowce i różne inne, ożywiające wyjątkowe terrarium – .

Temperatura i światło

Po przygotowaniu akwarium do wypuszczenia rybek, dobrze jest, by przemyśleć, które gatunki zamierzamy posiadać. Dobrze wybierać je tak, aby temperatura wody, w której mają pływać była właściwa dla wszystkich gatunków. Lampy grzewcze ze sklepu zoologicznego Terraodra (/) to proste narzędzia, trzymające ciepło w akwarium. Pamiętajmy jednak, że lampka w terrarium – zależnie od typu żarówek – także potrafi wpłynąć na temperaturę. Dużo więcej tego typu artykułów: na tym blogu

Filtracja wody

By stworzyć rybkom odpowiednie warunki, trzeba zatroszczyć się o filtrację wody. Filtry do akwarium każdy może zdobyć na licznych aukcjach w Sieci i sklepach specjalistycznych w Sieci – . Dobór urządzenia uzależniony jest od wielkości zbiornika na wodę. Nieduże filtry wewnętrzne świetnie pasują do niewielkich akwariów, natomiast filtry zewnętrzne idealnie sprawdzają się w zbiornikach powyżej 100 litrów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *