Ciekawy film na nudne popołudnie

Pochłanianie filmów to zdecydowanie jedna z najczęstszych form spędzania wolnego czasu. Osobnik strudzony, zmęczony po pracy albo innych codziennych zajęciach, ma potrzebę oderwania się od rzeczywistości i uciec właśnie w świat wymyślony przez reżysera. Widz wybiera sobie różne formy oglądania, może to być wyjście do kina na film premierowy, zaszycie się w domowym zaciszu przed komputerem lub projekcja w większym gronie przed kinem domowym z dużym telewizorem. Właściwie cel i tak zawsze jest ten sam – czas relaksu.

Ale relaks przed ekranem postrzegany jest w różny sposób. Wszystko zależy od tego jakie gatunki filmowe widza pochłaniają najbardziej. Jeżeli jest to komedia romantyczna

aktor komediowy

Autor: Eva Rinaldi
Źródło: http://www.flickr.com

>< to rzecz jasna, że odpoczynkiem będzie oglądanie przygody i miłości z happy endem. Jeśli widz lubuje się w takim gatunku jak filmy akcji >przeczytaj więcej na to dla niego świetnie jest wtedy gdy na ekranie widzi pościgi w tle tysięcy wystrzałów z przeróżnej broni palnej. Natomiast inny widz może cieszyć się produkcjami takimi jak horrory i wtedy dla niego radością jest gdy na ekranie jucha się przelewa nie rzadko a zimny pot nie odpuszcza do końcowych liter.

Przykładów na relaks przed ekranem można by mnożyć bardzo długo. Każdy widz będzie go postrzegał w inny sposób, a nawet jeden widz drugiego nie będzie w stanie pojąć. Bo jak mogą porozumieć się amatorzy filmów miłosnych z tymi od horrorów? Może być trudno, nawet jeśli każda z nich ma po tysiąc argumentów na swoją teorię spędzania wolnego czasu.

Dodatkowym wyznacznikiem będzie produkcja filmu czyli kraj w którym film powstał. Nie jest tajemnicą, że filmy amerykańskie są najczęściej oglądane w Polsce.

Zaciekawił Cię taki artykuł? Jeżeli tak, to bez wahania sprawdź też ten odnośnik. Pokrewne informacje zobaczysz również tutaj.

aktor Brad Pitt

Źródło: http://www.flickr.com

Jednak jest i grono osób, które lubią np. filmy angielskie, rodzime filmy polskie, filmy niemieckie >link<, filmy japońskie czy na przykład filmy francuskie. Wszystkie te kraje mają swoje lepsze i gorsze filmy co jest co jest naturalne, ale warto poszukać tych najdoskonalszych a najwygodniej jest to zrobić w dowolnym serwisie filmowym. Często jest tak, że oglądający lubią rozmowy na temat filmu. Duża część z nich uznaje się za znawców wytrawnych, więc rozmowa o filmach często jest pełna emocji jeżeli spotkają się widzowie o różnych poglądach. Rozmowy na temat filmów mogą być przeprowadzane nie tylko na żywo, ale także oczywiście w sieci. Mnóstwo portali, serwisów, blogów, for czy grup dyskusyjnych powstało właśnie po to by miłośnicy kina wszelkiego, mogli wypowiedzieć się o każdej porze dnia i nocy.

Serwisy tego typu pozwalają na recenzje filmowe każdemu kto tylko ma potrzebę dzielenia się własnym zdaniem. Dodatkowo poznanym filmom można wystawiać oceny według swojego uznania. Te rankingi są pomocne dla widzów, którzy stoją przed dylematem wybrania filmu na niedzielę. Wchodząc na portal poświęcony recenzjom filmowym staje się to prostsze i przyjemniejsze. Jednak ostatecznie widz i tak powinien wyrobić swoje zdanie na temat filmu, a nie wyłącznie kierować się opinią innych widzów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *