Sprytne telefony

Samsung GALAXY S 4

Autor: Samsung
Źródło: Samsung
Współczesne smartfony oferują zazwyczaj sporo programów, które są dostępne w standardzie, ale warto używać tych, które są sprzedawane w znanych serwisach. Trzeba wiedzieć, że telefony z Androidem, są niezwykle silnie narażone na ataki wirusowe.

Powodów takiej sytuacji jest wiele, ale najgorszym kłopotem tego systemu jest to, że jest OSem otwartym. Oznacza to, że każdy może zmieniać kod źródłowy OSa oraz pisać i sprzedawać aplikacje.

Odkąd działa Android, na rynku programów pojawiło się pełno szkodliwych programów, których zadaniem jest wykradzenie prywatnych informacji z telefonu, nabijanie wysokich faktur za przesyłanie wiadomości na premium oraz obserwowanie poczynań posiadacza. To wszystko prezentuje się niesamowicie ponuro, lecz są dwa systemy operacyjne, które są prawie totalnie zabezpieczone.

Pisanie aplikacji na iOS, system obecny w popularnych aparatach Apple, jest mocno ograniczone. Apple, za sprawą swojego twórcy Steve’a Jobsa, zdecydowało że iPhony i inne mobilne maszyny będą zamknięte dla normalnych użytkowników. Jeżeli ktoś tworzy programy na ten OS, musi przejść przez spory proces sprawdzania.

Wejdź na ten link i poznaj tam uwagi na nasz temat (http://etteplan.com/pl/uslugi/systemy-wbudowane/projektowanie-oprogramowania-wbudowanego). Jeżeli pojawią się jakiekolwiek wątpliwości, to szybko Ci na nie odpowiemy.

Później produkt idzie do portalu AppStore, który jest naczelnym miejscem, z którego właściciele aparatów marki Apple mogą ściągać aplikacje.

Można odszukać dużo osób, które tego typu działania uważają za okropne ograniczenie wolności, nie można jednak przejść obojętnie obok mocnych danych, które dowodzą, iż tak znacznie utrudnione pisanie aplikacji na iOS i ich zdobywanie posiada ogromną zaletę. A tą zaletą jest wolność od wirusów, telefony i tablety Apple są niesamowicie rzadko targetem autorów robaków.

Analogiczne rozwiązanie podjął ostatnio Microsoft. Tutaj również Windows Phone developer musi poddać swój produkt drobiazgowej weryfikacji, a właściciele telefonów mają jeden autoryzowany portal do pobierania programów. Następnym, bardzo przemyślanym zabezpieczeniem, jest sandbox,w którym działają wszelkie programy.

Czy według Ciebie, prezentowany tekst zasłużył na Twoje zainteresowanie? Jeżeli tak, to sprawdź też pozostałe przydatne notatki (https://drlaptop.pl/), które na pewno zadowolą Twoją ciekawość.

Sprawia to, że aplikacje nie mają dostępu do wrażliwych rzeczy na telefonie.

Gdy chcemy stworzyć aplikację na telefony, dobrze wynająć do tego firmę z doświadczeniem, jak np. wrocławską firmę Jojomobile. Ten sektor rozwija się bardzo szybko więc warto być jego częścią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *