Dobre sposoby jak dbać o wynajęty dom? Dowiesz się w tym artykule…

Własny dom to marzenie każdego z nas. Wśród codziennych obowiązków i zajęć, dom poza miastem, dostarcza spokój, ciszę oraz odpoczynek. Wiele trudności takich jak szybkie tempo życia czy kłopoty w uzyskaniu kredytu, sprawiają, że marzenie to często odchodzi w zapomnienie.

Na szczęście nie wszystko jest jeszczestracone. Coraz szersze grono zwolenników zyskują domy budowane pod klucz. Takie domy pod klucz to doskonałe rozwiązanie, szczególnie dla tych osób, które z różnych względów nie mogą pozwolić sobie na częste przebywanie na budowie. Domy (wybierz najlepsze projekty domów pasywnych) „z paczki” stawiane są bardzo szybko. W stanie surowym zamkniętym może być gotowy już nawet po 20 dniach, z kolei gotowy, w stanie deweloperskim po ok. 5 miesiącach. Oczywiście wiadomo, że podstawą każdej budowy, prócz dobrych fachowców i materiałów budowlanych są odpowiednio dobrane narzędzia budowlane oraz projekty domów jak . Nawet do pozornie łatwych prac, często potrzeba różnorodnych narzędzi. Większość z nich dostępne są w dużych marketach budowlanych. Stąd przed rozpoczęciem prac, warto zastanowić się, które narzędzia będą nam potrzebne i zaopatrzyć się w te niezbędne.

Jednak nie dla wszystkich, budowa domu jest najlepszym rozwiązaniem. W tym przypadku odpowiednim rozwiązaniem jest wynajęcie domu. Taka umowa, jest spisywana na czas określony lub nieokreślony i oprócz zasadniczych danych ustala wysokość czynszu płaconego przez najemcę. Innym, ale równie dobrym rozwiązaniem jest dzierżawa nieruchomości. Dzierżawa jest to typ umowy prawa cywilnego, w której zawarte są dane osoby wydzierżawiającej i dzierżawcy, opis lokalizacji, przeznaczenia i wielkości nieruchomości oraz wysokość, termin i sposób płatności czynszu dzierżawnego. Wypowiedzenie umowy dzierżawy jak i umowy najmu następuje po uprzednim powiadomieniu o takim zamiarze.

piękny ogródek

Autor: Nick
Źródło: http://www.flickr.com

Nie zważając na to czy wynajmujemy dom czy jesteśmy jego właścicielami, bardzo często dbamy o to by teren dookoła niego był zielony i zadbany. Większość z nas marzy o własnym ogrodzie, w którym w ciszy i spokoju, będziemy mogli odpocząć. Ciekawie zaprojektowany sprawi, że będziemy z dumą prezentować swoje dzieło odwiedzającym nas gościom. Oczywiście inne możliwości urządzenia ogrodu da nam duża działka, z kolei całkiem inna ta o mniejszej powierzchni. Zagospodarowując w atrakcyjny sposób działkę która sąsiaduje z naszym domem, a zwłaszcza z salonem, uzyskujemy dodatkową przestrzeń, która wzrokowo pozwoli nam zwiększyć część rekreacyjną naszego domu.

Zanim zajmiemy się urządzeniem naszego ogrodu, warto określić wielkość naszej działki. Przydomowy ogród o dużej powierzchni powinien mieć aranżację dynamiczną, zmieniającą się wraz z porami roku. Najlepiej wyglądać w nim będą rośliny zasadzone w luźnych, malowniczych grupach. Dobierając nasadzania skupiamy się na drzewach i krzewach, natomiast byliny powinny być uzupełnieniem kompozycji. Dobrym rozwiązaniem będzie też podzielenie ogrodu na kameralne, mniejsze części. Dzięki temu sposobowi znajdziemy miejsce na plac zabaw dla dzieci, ogródek warzywny, czy kącik wypoczynkowy – .

Dodatkowo, zewnętrzne parapety mogą zostać ozdobione kwietnikami, tak by nasz dom był ładnie ozdobiony i przyciągał pełne zachwytu spojrzenia przechodniów. Mając do obsadzenia tylko kilka kwietników, warto dobrać kwiaty o różnej porze kwitnienia. Ozdoby na parapet to bardzo istotny element naszych okien.Wczesną wiosną doskonale będą wyglądać gatunki odporne na zimno, takie jak bratki i stokrotki. Późną wiosną, w zależności od stanowiska, można posadzić pelargonie, petunie, begonie, czy niecierpki. Natomiast jesienią dekoracyjne będą byliny oraz niewielkie krzewinki. Okazale będą również wyglądać chryzantemy lub wrzosy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *