Interesujące kierunki edukacji – Turystyka i rekreacja

Każdy maturzysta, który chce rozpocząć studia magisterskie, zostaje postawiony przed kluczowym wyborem – jaki profil nauki wybrać? To zwłaszcza istotna decyzja, dlatego, że wpływa ona nie tylko na następne kilka lat życia młodego człowieka ale również na następującą karierę i sytuację materialną. Podjęcia decyzji nie upraszcza chwiejna sytuacja na rynku pracy, który w kilku ostatnich sezonach zmienia się dynamicznie, wraz ze zmianami światowej i krajowej koniunktury.

Jaki kierunek, w takim razie, opłaca się studiować? Z pewnością taki, który pozwoli uzyskać wszechstronne wykształcenie, powodując, że absolwent będzie mógł znaleźć zatrudnienie w różnorodnych sektorach gospodarki. Jednym z takich kierunków jest hotelarstwo studia. To z całą pewnością dziedzina wszechstronna, w ramach której student zdobywa wiedzę z zakresu nauk przyrodniczych, społecznych i ekonomicznych, a także rolniczych. Przywołany profil jest dostępny zarówno na uczelniach państwowych, jak i w szkołach prywatnych, a naukę można odbywać w trybach dziennym i niestacjonarnym, w ramach studiów licencjackich i magisterskich.Większość szkół wyższych oferuje swoim studentom sposobność odbycia różnego rodzaju kursów, dodatkowo rozszerzających ich umiejętności i szanse na rynku pracy.

Wydział informatyki - informatyki - Dzięki wszechstronnemu wykształceniu, absolwenci turystki i rekreacji mają możliwość znaleźć pracę w takich firmach jak [TAG=biura

podróży, ośrodki spa spa zakopane i ośrodki sportowo-rekreacyjne, różnego rodzaju organizacjach społecznych, a nawet w organach administracji rządowej i samorządowej. Niestety turystyka studia to kierunek nie dla każdego. Osoba zainteresowana podjęciem nauki o tym profilu, musi wykazywać spore zainteresowania geograficzne i zamiłowanie do podróżowania. Powinna także cechować się kreatywnym myśleniem oraz dobrą organizacją czasu. W tym przypadku, bardzo ważnymi umiejętnościami są komunikatywność i umiejętność szybkiego podejmowania decyzji , a także predyspozycje lingwistyczne.

Jeżeli zamierzasz związać swoją przyszłość z sektorem turystycznym i jesteś zainteresowany rozpoczęciem nauki o profilu turystyka (poznaj ofertę Nad Wigrami) i rekreacja, nie czekaj, rekrutacja na studia 2014 wciąż trwa! Musisz jedynie złożyć określone dokumenty w dziekanacie danej uczelni, a już za miesiąc możesz rozpocząć pasjonującą przygodę z tym interesującym kierunkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *