Jak niewielkim kosztem zmienić wystrój domu

Jeśli zastanawiamy się jak odświeżyć wnętrze mieszkania bez konieczności wkładania w to wielkich pieniędzy, w jaki sposób coś zmienić albo ocieplić wnętrza rozwiązaniem mogą być fototapety na ścianę. Mnóstwo osób pewnie na sam dźwięk tych słów przebiega dreszcz obrzydzenia. Mnóstwo z nas pamięta kiczowate, okropne wielkie fototapety z widokiem lasu, zwierzętami, falującym polem zboża, jakie ”zdobiły” ściany w domach jeszcze paręnaście lat wstecz. Szczęśliwie ta chwila już minęła. Dzisiejsze fototapety w niczym nie są podobne do tamtych z domów naszych babć i ciotek. Tak w zasadzie można na fototapecie wydrukować cokolwiek chcemy. Działają punkty, które robią tego typu nadruki na zlecenie i na wymiar.

Fototapety do salonu wcale nie muszą być wielkie i zasłaniać całej powierzchni. To podejście utarło się właśnie w latach, gdy popularne były kiczowate widokówkowe obrazki. W zasadzie fototapeta może zajmować tylko fragment powierzchni. Nie zapominajmy, aby pasowała do aranżacji pomieszczenia. Jeśli jest nowoczesne – w tym stylu ją postarajmy się utrzymać.

Kliknij ten odnośnik, a zobaczysz, że znajdujące się tam wpisy z www zainteresują takie osoby, które zaabsorbowane są rozważaną w tym miejscu tematyką.

Jeśli klasyczne czy rustykalne – nie decydujmy się na coś futurystycznego.

kobieta w galerii

Autor: Kaja Kozłowska
Źródło: http://www.flickr.com

Kiedy planujemy wykorzystanie tego typu ozdobnego elementu w odmiennym niż salon czy przedpokój pomieszczeniu zwróćmy uwagę na wykonanie i możliwość stosowania. Dla przykładu fototapety do łazienki muszą mieć odpowiedni klej, który nie puści pod wpływem wody. Muszą być naturalnie odporne na wilgoć. Dopytujmy o to, kiedy składamy zamówienie. Nie chcielibyśmy przecież, żeby fototapeta odpadła ze ściany po pierwszym dniu.

Tak samo sporą uwagę zwracajmy na wybór. Nie możemy zapomnieć o tym, jakiego rodzaju warunki tam panują. Mnóstwo pary wodnej, rozpryskujący się tłuszcz. Jeśli fototapeta nie będzie odpowiednio wykonana to wystarczy chwila i zacznie pomieszczenie szpecić, zamiast stanowić główny element ozdobny. Tłuste rozbryzgi na ścianie – tego nikt z nas nie chciałby oglądać.

Pamiętajmy też, że jeżeli chcemy mieć fototapetę na ścianie, powinniśmy zredukować inne akcesoria zdobiące. Fototapeta skupia spojrzenie, ściąga uwagę. Gdy w pokoju będą dodatkowo obrazki, zdjęcia, poduszeczki, lampki, stojące figurki i inne takiego typu przedmioty przebywanie tam będzie po prostu męczące z powodu nadmiaru wszelkiego rodzaju bodźców.

Jeżeli opisywane na tej witrynie omówienie bardzo Cię ekscytuje, to zalecam to opracowanie (http://procleaner.pl/odsniezanie/) – ono jest tak samo emocjonujące, jak tekst, który właśnie widzisz.

Mieszkanie powinno być estetyczne, powinno także być miejscem relaksu, zatem wybierajmy akcesoria ze smakiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *