Czy można kupić schody taniej?

Bardzo dobrym miejscem, w którym znajdziemy stosownego producenta schodów jest Internet. Otrzymamy tu masę atrakcyjnych propozycji. Również można udać się do sklepów ze schodami. Dla przykładu schody w Krakowie możemy zobaczyć w wielu firmowych salonach sprzedaży. Tutaj możemy także liczyć na radę doradcy technicznego. Należy jednakże zwrócić uwagę czy wytwórca schodów jest renomowany, posiada nischody (zobacz również schody w Warszawie)owne schody i czy konkretne schody mają wysoką jakość, dlatego też będą mieć zastosowanie na długie lata.

Schody kręcone

Autor: Archangel Raphae

Zważywszy na wzrost budowy domków jednorodzinnych w Polsce firmy zakończyły konkurować tylko ceną, ale też prześcigają się w konstruowaniu i niezwykłości danych części. Ważne by schody wewnętrzne, które wybierzemy muszą być przede wszystkim funkcjonalne, wygodne i bezpieczne.

Estetyka również jest bardzo istotna, jednak powinna ona pójść na drugi plan. Jeśli planujemy oryginalny wystrój mieszkania świetnie nadadzą się wtedy schody z drewna. Zrobione są one z drzew liściastych takich jak buk, dąb, brzoza, orzech, wiśnia lub jesion. Mogą też być wykonane z drzew egzotycznych, ale ich cena wtedy wzrasta.

schody

Autor: Rintal Polska
Źródło: Rintal Polska

Schody wykonane z drewna trzeba w optymalny sposób zabezpieczyć stosując odpowiedni lakier do drewna. Schody takie można kupić w standardowym zestawie przygotowanym do zamontowania lub zlecić ich stworzenie od podstaw wraz z montażem. Trzeba również wiedzieć, że schody z drewna nie są całe drewniane, lecz część elementów nośnych jest z huty.

schody

Autor: Classen
Źródło: RuckZuck

Biorąc pod uwagę kształt wyodrębniamy parę rodzajów schodów. Są schody zewnętrzne i te instalowane w środku. Omówmy te ostatnie. Jedne z nich to schody proste. Są one jednobiegowe, na piętro wchodzimy bez zmiany kierunku. Dzięki jednakowym i stałym kształtom stopni są one niezwykle bezpieczne. Następne to schody zabiegowe. Najbardziej popularne są dwubiegowe, dwubiegowe z podestem oraz trójbiegowe. Są one ergonomiczne, ale wymagają bardzo dużo miejsca. Wyróżniamy jeszcze schody (zobacz pełna analiza) kręcone, czyli spiralne. Bardzo ładnie się reprezentują, są ozdobą pomieszczenia i nie zajmują dużo miejsca. Jednakże nie są one zbyt komfortowe. Mogą być one prawo- lub lewoskrętne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *