Dlaczego obsługa klientów jest taka ważna.

Jeszcze 25 lat wstecz, w czasie innego ustroju, w naszym kraju, pojęcie dobrej obsługi klienta było dla wszystkich z nas niezwykle obce. Ludzie nabywali towary w miejscach, gdzie można było je dostać, a sprzedawca był swoistym panem na włościach. Brak kapitalistycznej konkurencji że strony pozostałych sklepów, przysłowiowo rozpuścił ekspedientów i właścicieli sklepów, którzy na swoich klientów patrzyli z góry, a nieszczęsny kupujący nie był w stanie zrobić nic, bo ostatecznie chciał dostać towar.

Wraz z upadkiem socjalizmu i udostępnieniem rodzimego rynku zbytu dla zachodnich przedsiębiorstw, w naszym kraju zaczęły się wykształcać wyższe standardy obsługi konsumenta. Zachłyśnięci brakiem ograniczeń i nowym systemem wartości Polacy rozpoczęli w końcu wymagać od handlowców wyższego poziomu kultury i obsługi.

Dzisiaj już niewielu z nas pamięta te czasy, a jeszcze mniejsza ilość myśli o nich z utęsknieniem. Cały świat poszedł już do przodu, jakość obsługi klienta także. Duża ilość możliwości wyboru i postęp technologiczny (np.

Jeśli zainteresowała Cię ta sprawa, szybko sprawdź opracowanie (https://prozoo.pl/sklep/kosci-prasowane/kosc-wiazana-z-chlorofilem-23-cm-1szt.html) a poznasz znacznie większą ilość szczegółów, które bez wątpienia wywołają na Twojej twarzy szeroki uśmiech.

Internetu) pozwoliły na nieskrepowana możliwość poruszania się po świecie sklepów, zarówno w świecie realnym, jak i wirtualnym. Wyjścia na zakupy nie musimy dziś planować, a jeżeli nie chcemy ruszać się z mieszkania, wystarczy, że wpiszemy w naszej ulubionej wyszukiwarce interesującą nas frazę związaną z poszukiwanym produktem, np. „Czółenka Deichmann” i otrzymamy kompletny asortyment wybranego sklepu.

Bardzo podobnie sytuacja ma się przy zakupach w rzeczywistym świecie. Bo jeżeli obsługa nie będzie nas zadowalała, lub wybór produktów będzie zbyt mały, po prostu zmienimy sklep Deichmann, wspomniany już wyżej, od zawsze wiódł prym w jakości obsługi konsumentów.

Czytasz w tym miejscu bardzo absorbujące wiadomości, ale kliknij bez wahania ten link, gdyż to bez dwóch zdań treść – ona także Cię zaciekawi!

Wysokie niemieckie standardy bardzo szybko przyjęły się w Polsce. Chciałbym tutaj opisać pewna historię.

Niedawno poszedłem do pasażu handlowego, z zamysłem kupna odpowiedniego sprzętu wędkarskiego. Moja żona przekonała mnie do odwiedzenia „przy okazji” do sklepu z butami, żeby tylko „rzucić okiem” na najnowsze buty męskie Deichmann był w tej galerii najbliżej, wiec wstąpiliśmy tam, mogło by się wydawać, tylko na moment. Od początku przywitały nas uśmiechnięte panie, które przez cała nasza wizytę służyły mi radą, także pod kątem stylu i stylu mojego ubierania się. Niezwykle sprawnie dobrały mi pasujące buty, które oczywiście kupiłem i wyszedłem zadowolony ze sklepu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *