Jak urządzić kącik dziecięcy

Przyjście na świat dziecka to zdecydowanie jedno z najbardziej znaczących zdarzeń w życiu każdego człowieka. To okres wręcz magiczny. Właściwie od nowa ustawiamy w swoim życiu priorytety, budujemy na nowo mocne relacje z bliskimi. Jest to także okres trudny dla świeżo upieczonych rodziców. I to nieważne czy to ich pierwsze dziecko czy może kolejne. By bez przeszkód cieszyć się tym wydarzeniem warto przed narodzinami malucha przygotować dom, a szczególnie pokój dla noworodka.

Nie ma znaczenia czy mamy duże czy małe mieszkanie, powinniśmy wygospodarować dla maleństwa choćby niewielki kącik.

Jeśli zaintrygował Cię niniejszy tekst, to koniecznie zobacz także ten link – świetna witryna (https://www.multibrand24.pl/) też będzie dla Ciebie godna uwagi.

Producenci mebli zadbali o to, aby nawet niewielką przestrzeń udało się wygodnie i przede wszystkim funkcjonalnie przygotować. Przykładem niech będą przewijaki montowane na łóżeczku. Oszczędzają sporo miejsca, a idealnie spełniają swoją rolę. Oczywiście, jeżeli dysponujemy większą powierzchnią warto zaopatrzyć się w wolno stojący przewijak, którego nie trzeba za każdym razem rozkładać.

Przede wszystkim wygoda

regał

Autor: Eden, Janine and Jim
Źródło: http://www.flickr.com

Niezwykle ważną sprawą w pokoju malucha są meble. Oczywiście najbardziej liczy się funkcjonalność, ale nie możemy zapomnieć także o wyglądzie pomieszczenia. Miło, kiedy dziecko ma własną komodę na przykład z rysunkiem bohatera książeczki, albo jakiegoś zwierzątka. Wybór jest nieograniczony i każdy może znaleźć coś dla siebie. Zwróćmy także uwagę na kolory. Wszechobecny róż dla dziewczynek i pastelowy błękit dla chłopców nie jest najlepszym rozwiązaniem. Pamiętajmy, że niebieski to zimny kolor i nie wszyscy dobrze się czują w jego otoczeniu. Różu też nie powinniśmy nadużywać. Dobrze jest zdecydować się na dodatki w tym odcieniu, niż na pomalowanie wszystkich ścian. Świetnym wyjściem jest jasny, neutralny i oczywiście ciepły kolor ścian, a do tego kolorowe meble łóżko w zabudowie stąd i dodatki.

Doskonale zaaranżowana przestrzeń dla nowego członka rodziny może uprościć codzienne czynności. Zdecydowanie lepiej działamy w miejscach, w których czujemy się dobrze. Najważniejsze jest to, aby w tym miejscu maluszek i rodzice czuli się bezpiecznie i spokojnie. Warto zaplanować i urządzić to miejsce w taki sposób, aby było w domu oazą spokoju.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *