Jak urządzić kącik dziecięcy

Przyjście na świat dziecka to zdecydowanie jedno z najbardziej znaczących zdarzeń w życiu każdego człowieka. To okres wręcz magiczny. Właściwie od nowa ustawiamy w swoim życiu priorytety, budujemy na nowo mocne relacje z bliskimi. Jest to także okres trudny dla świeżo upieczonych rodziców. I to nieważne czy to ich pierwsze dziecko czy może kolejne. By bez przeszkód cieszyć się tym wydarzeniem warto przed narodzinami malucha przygotować dom, a szczególnie pokój dla noworodka.

Nie ma znaczenia czy mamy duże czy małe mieszkanie, powinniśmy wygospodarować dla maleństwa choćby niewielki kącik. Producenci mebli zadbali o to, aby nawet niewielką przestrzeń udało się wygodnie i przede wszystkim funkcjonalnie przygotować. Przykładem niech będą przewijaki montowane na łóżeczku. Oszczędzają sporo miejsca, a idealnie spełniają swoją rolę. Oczywiście, jeżeli dysponujemy większą powierzchnią warto zaopatrzyć się w wolno stojący przewijak, którego nie trzeba za każdym razem rozkładać.

Przede wszystkim wygoda

regał

Autor: Eden, Janine and Jim
Źródło: http://www.flickr.com

Niezwykle ważną sprawą w pokoju malucha są meble. Oczywiście najbardziej liczy się funkcjonalność, ale nie możemy zapomnieć także o wyglądzie pomieszczenia. Miło, kiedy dziecko ma własną komodę na przykład z rysunkiem bohatera książeczki, albo jakiegoś zwierzątka. Wybór jest nieograniczony i każdy może znaleźć coś dla siebie. Zwróćmy także uwagę na kolory. Wszechobecny róż dla dziewczynek i pastelowy błękit dla chłopców nie jest najlepszym rozwiązaniem. Pamiętajmy, że niebieski to zimny kolor i nie wszyscy dobrze się czują w jego otoczeniu. Różu też nie powinniśmy nadużywać. Dobrze jest zdecydować się na dodatki w tym odcieniu, niż na pomalowanie wszystkich ścian. Świetnym wyjściem jest jasny, neutralny i oczywiście ciepły kolor ścian, a do tego kolorowe meble stąd i dodatki.

Doskonale zaaranżowana przestrzeń dla nowego członka rodziny może uprościć codzienne czynności. Zdecydowanie lepiej działamy w miejscach, w których czujemy się dobrze. Najważniejsze jest to, aby w tym miejscu maluszek i rodzice czuli się bezpiecznie i spokojnie. Warto zaplanować i urządzić to miejsce w taki sposób, aby było w domu oazą spokoju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *