Gdzie wyrzucać niebezpieczne odpady?

Generujemy nieskończoną ilość odpadów i na domiar złego nie segregujemy ich. Codziennie pozbywamy się niebezpiecznych odpadów, nie zdając sobie z tego sprawy wiedząc o tym. Co powinniśmy zmienić? Niebezpieczne odpady to nie tylko azbest i to, co wytwarza przemysł. To, co jest groźne dla środowiska jest tej grupie.

gazety

Autor: [BarZan] Qtr [Boston]
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy z nas stale niebezpiecznie śmieci. Termometry, żarówki, baterie i środki owadobójcze są groźne.

Odczuwasz, że ten tekst jest interesujący, ale musisz mieć więcej szczegółów. Nie zwlekaj – wejdź w poniższy link i kliknij po źródło (http://4stronysmaku.pl/wino-dla-dzieci/).

Dodać do nich trzeba płyny do aut i oleje, a nawet opakowania po lakierach. Często wyrzucamy je do zwykłych śmietników, mimo że potrzebują skomplikowanych procedur składowania.

Baterie wyrzuć w sklepieBaterie nie stanowią problemu. Koniecznością sklepów, które je sprzedają, jest ustawienie specjalnych śmietników. Ludzie najczęściej o tym nie wiedzą i z przyzwyczajenia wrzucają zużyte akumulatorki do domowych śmieci . Tak samo jest z lekarstwami. Śmieci z apteczki rzadko lądują w koszu w aptece, zbierającej takie . Dokładnie wtym miejscu powinniśmy złożyć stare termometry i strzykawki.

Lodówka na śmietnikuStary telewizor nie może znaleźć się pod Koszem na śmieci przy domu. Pralka też nie powinna się tam znaleźć. W dużych miastach organizowane są gromadne zbiórki tego typu śmieci. Taki zorganizowany odbiór odpadów jest najczęściej reklamowany, dlatego niełatwo go ominąć. Zainteresowani wymieniają zepsuty sprzęt AGD na upominek, organizowane są też kompetycje – tylko po to, by nakłonić ludzi do dbania o odpady. Dodatkowo gminy zapewniają miejsca, składujące niebezpieczne śmieci, bez opłat.

Trzeba więc się nieco się przyłożyć i znaleźć taki punkt odbierający elektrośmieci. Można też wyrobić nawyk segregowania odpadów. Dzieci już w pierwszej klasie uczą się, jak oddzielać śmieci i czym jest recykling. Oferujemy odbiór odpadów. Trzeba koniecznie przypomnieć sobie informacje z przyrody i zacząć od oddzielania zużytych bateryjek od reszty domowych śmieci.
Źródło:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *