Zakopiańskie wczasy

W zasadzie można wskazać jedną miejscówkę, która jest prawdziwym sercem naszych gór. Mówimy rzecz jasna o Zakopanem, malowniczym miejscu u podnóża majestatycznych Tatr. Jeśli chodzi o atrakcje, Zakopane ma w ofercie naprawdę imponującą gamę punktów dla gości.

Centralnym punktem w Zakopanem jest bez żadnych wątpliwości ulica Krupówki, wzdłuż której ulokowanych jest mnóstwo sklepów i restauracji. To obowiązkowy punkt dla każdego, kto do stolicy Tatr przyjechał pierwszy raz. Tu także początkujący znajdzie liczne punkty PTTK, w których pozna najważniejsze dane na temat miasta i rejonów sąsiednich. W Zakopanem powinno się bezwzględnie spróbować lokalnej kuchni góralskiej, która jest wspaniała. Warto również udać się na śpiewy góralskich zespołów, które lubił Jan Paweł II.

Wycieczki, góry

Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Najważniejszą atrakcją kurortu jest sąsiedztwo Tatr. W mieście da się zrobić komfortową bazę wypadową na długie wędrówki po tatrzańskich graniach. Stąd zaczyna się szlak górski na Morskie Oko i inne, piękne miejsca. Z miasteczka można trafić na okoliczne szczyty dzięki kolejkom linowym. Trzeba wybrać się na Kasprowy Wierch, z którego można podziwiać zapierający dech w piersiach pejzaż na Tatry.

Wielbiciele dyscyplin zimowych otrzymają w mieście fantastyzne atrakcje. Zakopane może poszczycić się najznamienitszą w naszym kraju skocznią do zawodów, na której każdego roku odbywają się krajowe i międzynarodowe konkursy w tej niesamowitej dyscyplinie. Zimą Zakopane przeistacza się w idealne miejsce dla wielbicieli szusowania. Miasteczko oferuje sporo komfortowych tras narciarskich i pracujące wyciągi krzesełkowe.

Jeśli chodzi o miejsce pobytu, rekomendowane jest wpisać w google frazę: „noclegi Zakopane (sprawdź mega ofertę atrakcje w Zakopanem: witowextreme.pl/)” (sprawdź też w tym miejscu: Noclegi w Zakopanem na Miasto może zaoferować przyjezdnym garść przybytków. Każdy, kto chce w czasie wczasów zaznać prawdziwego wypoczynku, powinien odwiedzić spa Zakopane. Warto wyłożyć trochę pieniędzy na pełen serwis usług spa, bo zmęczony całoroczną pracą człowiek po prostu tego wymaga.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *