Płytki ceramiczne do łazienki i nie tylko

mozaika

Autor: reebs’
Źródło: http://www.flickr.com/

Łazienka to pomieszczenie, gdzie spędza się wiele czasu podczas dnia. Wykonuje się w tym miejscu praktycznie wszelkie czynności należące do codziennej higieny.

Zainteresowały Cię zawarte tu treści? Jeśli potwierdzasz, to dowiedz się ponadto więcej wiadomości na ten temat. Kierunek wskaże Ci poniższy link.

Niezależnie od tego, czy posiada się niewielkie wnętrze czy salon kąpielowy, w którym znajduje siędroga wanna oraz kabina prysznicowa z hydromasażem, jest to pomieszczenie niezwykle ważne. Ważne jest więc, by urządzić je w sposób estetyczny, bezpieczny i odpowiadający osobistym gustom dotyczącym stylu czy kolorystyki. Jednym z najważniejszych elementów tworzących styl łazienki są kafelki. Płytki łazienkowe wykorzystywane są zarówno jako podłogi, jak i pokrywają ściany. W obu przypadkach celem jest uniknięcie wilgoci ścian i podłogi, którym groziłoby zastosowanie właściwych dla innych wnętrz środków.

Jak kłaść kafelki w łazience?

Sposób kładzenia płytek zależy od różnych elementów, jak na przykład od wymiarów oraz kształtu łazienki, jak również od gatunku płytek. Dwie najważniejsze metody to układanie prosto oraz w karo. Pierwszy sposób znajduje zastosowanie we wnętrzach o kształtach regularnych, natomiast drugi – w tych nierównych. Trzeba pamiętać o właściwym i skrupulatnym wymierzeniu pomieszczenia. Sam proces nie nastręcza wielkich trudności. Przy stosowaniu odmiennych rodzajów płytek, takich, jak mozaika szklana, odmienny jest także sposób układania, choć nieznacznie. Do potrzebnych materiałów należą klej, fuga, piła do płytek, krzyżyki dystansowe i szpachelka.

Rodzaje kafelków

Istnieje niezwykle duży wybór zarówno fabryk wytwarzających płytki, jak i samych ich typów. Rosnącą popularnością|Rosnącym powodzeniem cieszą się kafelki typu Vives Mugat, występujące w rozmaitych wersjach kolorystycznych. Cechą charakterystyczną dla tego wyrobu jest jego połysk. Najczęściej wybierane są w kolorze białym (Blanco). Dostępne są również produkty różnych zagranicznych firm, które także zyskują coraz większą popularność. Jednym z nich jest wykonawca szerokiego wyboru produktów ceramicznych i nie tylko, włoska firma Novabell. Dostępnych jest także dużo wyrobów rodzimych firm.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *