Oświetlenie wnętrz

Kuchnia to miejsce w którym spędzamy mnóstwo czasu. To główne w mieszkaniu. To tutaj przebywamy z rodziną, rozmawiamy o naszych sprawach, czasem rozwiązujemy kłopoty, gościmy przyjaciół i a przede wszystkim przygotowujemy smaczne rzeczy. Dlatego też oświetlenie kuchni to ważna sprawa i należy je projektować już w chwili remontowania mieszkania.

Popularnym rodzajem oświetlenia jest oświetlenie sufitowe. Jednak centralne oświetlenie (zobacz więcej na ten temat tutaj) kuchni nie powinno być jej jedynym źródłem światła. Aby nie było nudne można z nim poeksperymentować. Intrygująco prezentują się lampy umieszczone nad stołem: dobrane do jego stylu, są dopełnieniem tej części w kuchni służącej do odbywania posiłków, a jednocześnie dekoracyjnym elementem. nie zapominajmy o sferze przeznaczonej do gotowania. Powinna być jaśniutka lub przynajmniej właściwie oświetlona. Lepiej byłoby przygotowując zupę nie pomylić cukru z solą. Pomysłów jest całkiem sporo. Często wybierane są tradycyjne żyrandole, które potrafią dostarczyć odpowiednią ilość światła. Można także wybrać lampy sufitowe, których walory estetyczne są nie do przecenienia. Moc światła pomagają optymalizować kinkiety.

lampa kryształowa

Autor: Chris Hsia
Źródło: http://www.flickr.com

Zwykle przytwierdza je się w łazience np. jako dodatkowe oświetlenie lustra, ale w kuchni mogą stać się dodatkowym źródłem światła, w zależności od naszego upodobania.

Lampy kryształowe w kuchni wydawałby się z początku nie całkiem trafionym pomysłem. Ale dlaczego nie? Czy kuchnia nie może prezentować się elegancko? Zwłaszcza, gdy jest ośrodkiem życia naszego mieszkania? Dlaczego nie podążać za nowatorskimi trendami i nie inwestować w świeże rozwiązania? Lampy kryształowe oferowane na polskim rynku są bardzo dobrej jakości. Nie muszą być przy tym ogromnie drogie. Zwykłego Kowalskiego stać będzie na taki wydatek. Prestiżowe sklepy mają w swojej ofercie lampy z tworzonymi na zamówienie, kryształowymi wzorami. Również w użytkowaniu podobne wnętrz (kliknij, zobacz, sprawdź) nie jest kosztowne. Lampy kryształowe pozwalają wkręcić zwykłe lub energooszczędne żarówki.

Oświetlenie wnętrza ma duże znaczenie, to od niego w dużej mierze zależy jak się w nim czujemy się. Pozwólmy zatem nam i naszym bliskim zachwycać się sobą w dobrze oświetlonej kuchni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *