Uprawy chryzantem.

Piękne kwiaty, jakim są bez wątpienia chryzantemy Polakom kojarzą się w szczególności z okresem jesiennym jak również świętem zmarłych. Jednak chryzantemy to ogromna rodzina roślin. Ich wziętość jest tak ogromna, że bez problemów możemy je spotkać w każdej kwiaciarni. W Polsce na chryzantemy mówimy też złocienie. Dobrze jest znać tę zastępczą nazwę, która wprowadza nas czasem w błąd, jeżeli nie zna się tego pojęcia.

Chryzantemy

Autor: liz west
Źródło: http://www.flickr.com
Jako, że kwiaty te cieszą się ogromnym zainteresowaniem uprawa (tanie nasiona marihuany) chryzantem ma swoje uzasadnienie. Możemy na tym biznesie dużo zarobić, jeśli oferuje się kwiaty dobrej jakości. Mogą one potem trafić nie tylko i wyłącznie na nagrobki, ale także do naszych domów. Te kwiaty wyróżniają się tym, iż są wprost idealne do upiększenia mieszkania, z racji oryginalnej formy, którą posiadają. Trzeba jednak wiedzieć o tym, że po okresie przekwitania nadają się już niestety tylko i wyłącznie do wyrzucenia.

Niestety uprawa chryzantem nie jest taką prostą, rzeczą jak to wygląda w przypadku innych rodzajów kwiatów. To kwiaty, które są wyjątkowo wrażliwe na minusowe temperatury, które przecież w Polsce mają miejsce dość często. Dlatego też nie nadają się one do uprawy gruntowej, która u nas jest bardzo popularna. Tylko wybiórcze rodzaje dają takie możliwości. Reasumując jeśli klimat jest sprzyjający, chryzantemy bezproblemowo uprawia się na tzw. glebach żyznych, próchnicznych a także tych, które mają znaczny zasób składników pokarmowych. Jeżeli mamy ciężką glebę nie damy radę hodować tychże kwiatów, gdyż istnieje wtenczas znacznie większe prawdopodobieństwo omarznięcia rośliny. Podobnie jak to jest w przypadku niemalże każdych kwiatów, chryzantema lepiej uprawia się tam, gdzie mamy do czynienia z dobrym działaniem światła.

Chryzantemy doniczkowe

Autor: Verity Cridland
Źródło: http://www.flickr.com

Uprawa nie jest tak łatwa również z innego powodu. Chryzantemy wymagają bardzo regularnego zasilania, dokonywanego nawet 2 razy w ciągu miesiąca. Najlepszym kompostem, który możemy użyć, jest nawóz w postaci płynnego preparatu. On wydaje się być najbardziej efektywny ze wszystkich. Wówczas to chryzantema wielkokwiatowa będzie uprawiana z utrzymaniem wszelkich zasad. Efekty będą dostrzegalne w jej pięknie.

Gdy poszukujesz sadzonek wejdź tutaj: Pychyński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *