W jaki sposób kontrolować wilgotność pomieszczeń?.

Zimą szczególnie należy troszczyć się o własne samopoczucie. Kiedy na dworze pada śnieg a temperatura schodzi poniżej zera, z łatwością możemy przeziębić się lub nabawić się czegoś bardziej poważnego. Puszczamy miejskie ogrzewanie aby nagrzewać nasze biura, a oddziaływanie suchego powietrza wywołuje znaczne przesuszenie cery, włosów, problemy z drogami oddechowymi i krążeniem. Tak jak dla nas, jest niedobre w skutkach także dla innych domowników. Aby ustrzec się przed skutkami pory roku należałoby zawczasu zatroszczyć się o właściwą wilgotność w pomieszczeniu.

Ultradźwiękowy nawilżacz powietrza Gota

Źródło: http://www.airnaturel.pl

Bardzo często spotykanymi metodami są wieszanie na grzejnikach mokrych ścierek lub mocowanie na nich glinianych rynienek. Temperatura z grzejników sprawia, że woda ucieka z ich środka i nieznacznie zwilża powietrze.

Przejdź do opisu, który jest pod tym linkiem i czytaj więcej mti furninova na ten temat, który widocznie Cię zaciekawił. Nie zwlekaj!

Ale, te stare metody nie są ani ładne, ani co istotniejsze skuteczne. Ich jedyną korzyścią staje się niski koszt i w miarę poręczny wygląd. Nawilżacz powietrza jest sprzętem, które wyśmienicie sprawdza się przy tego typu problemach. Właściwie dobrany do naszych potrzeb, spowoduje, że powietrze w naszym pobliżu stanie się oczyszczone i sprzyjało naszemu zdrowiu. Dziś każdy znajdzie odpowiednie dla siebie: od nawilżaczy parowych, które tworzą sterylną parę i tak oto podnoszą temperaturę w biurze, po przez doskonałe do aromaterapii nawilżacze ewaporacyjne, aż po ultradźwiękowe, pozwalające na poziomu wilgoci. Z rozmysłem dobrany do naszych wymagań nie zrujnuje domowego budżetu, a skutki jego działania staną się szybko widoczne. Dlatego też, jeśli mamy w domu dziecko, alergika lub sami czujemy częste drapanie w gardle, zdecydujmy się na zakup takiego urządzenia.

Odwrotnym problemem, z którym możemy się zmierzyć, jest zbyt duża wilgotność miejsca, w którym przebywamy. Podobnie jak suche, zbyt wilgotne powietrze, także oddziałuje negatywnie na zdrowie człowieka. W starciu z wilgocią skuteczny jest osuszacz powietrza. Idealnie funkcjonuje przy okazji odsączania z powietrza wody i czyszczenia go z kurzu, w takich miejscach jak kuchnia piwnica, pralnia, domki górskie. Jego kolejną zaletą jest tłumienie brzydkiego zapachu. Ponad to skraca czas suszenia wysychanie farb, parkietu, zamokniętych powierzchni, ochraniając je przed rozprzestrzenianiem się drobnoustrojów. Urządzenie to jest inteligentne: w przypadku osiągnięcia wymaganej wilgotności przełączy się w stan uśpienia.

Następnym polecanym sposobem na świeże zdrowe powietrze jest aromaterapia. Aromatyzer to nowoczesny przyrząd, który dzięki wodzie i kropelkom ulubionego olejku, rozpyla wonną mgiełkę. Mgiełka ta spełnia kilka istotnych funkcji, m.in. odpręża, łagodzi stres, ale również oddziałuje pozytywnie na zatoki, łagodzi objawy choroby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *