Czy warto kupić Fujifilm X-M1?

Lato to wymarzony okres na promocję produktów fotograficznych. Mają to na uwadze jego producenci, wprowadzając w obieg coraz to inne rodzaje aparatów. W ostatnim czasie swoje premiery miały lustrzanki Canon i Nikon, a teraz przyszła kolej na bezlusterkowiec – Fujifilm X-M1. Czym zadziwili nas Azjaci? I dla kogo został pomyślany systemowy kompakt z wymienną optyką?

fxm1

Fujifilm X-M1 jest adresowany do doświadczonych amatorów i zawodowców, którzy w przedsprzedaży zapłacą za niego ok. 3400 zł w pakiecie z obiektywem XC 16-50mm F3.5-5.6 OIS. To całkiem wiele jak na taki sprzęt.

Zaciekawił Cię taki artykuł? Jeżeli tak, to tutaj również znajduje się świeża treść, która na pewno Ci się spodoba.

Przyjrzyjmy się więc jego parametrom i wspólnie wydajmy opinię czy godny jest swojej ceny.

Najnowszy kompakt Fujifilm z serii X posiada matrycę APS-C X-Trans typu CMOS o rozdzielczości 16 MP. Jednakową umieszczono w kilku lepszych egzemplarzach aparatów, jak: X-Pro1, X-E1 czy X100S. Nowoczesne rozwiązanie pozwala na filmowanie z jakością obrazu porównywalną do fotografii uzyskiwanych dzięki lustrzance.

Gdy już przeczytasz ten artykuł, nie mniej wciągająca okaże się ta oryginalna strona, ponieważ ma zbliżone informacje na omawiany temat.

Ponadto X-M1 może pochwalić się wydajnym procesorem EXR II, który w zintegrowaniu z matrycą zapewnia fotografującym niebywałe odwzorowanie kolorów na zdjęciach i bardzo wysoką rozdzielczość.

X-M1 to również fotografowanie w zakresach czułości ISO 200–6400 (można rozszerzyć do ISO 25600), szybkość zdjęć seryjnych do 5,6 klatek na sek., nagrywanie filmów w jakości HD i 49-punktowy AF, co gwarantuje osiągnięcie spodziewanej ostrości obrazów. Aparat z wymiennym obiektywem, dodatkowo, posiada odchylany o 90 stopni ekran LCD o przekątnej trzy cale oraz funkcję Wi-Fi, umożliwiającą bezprzewodowe wysyłanie zdjęć.

Ilość trybów, w jakie wyposażony jest X-M1, pozwoli też na dowolne dostrojenie możliwości kompaktu do scenerii lub sytuacji. Ponadto model posiada zestaw filtrów kreatywnych, m.in.: częściowy kolor, aparat zabawkowy, dynamiczna tonacja czy wzmocnienie kolorów. To z pewnością uszczęśliwi fanów wielofunkcyjnych cyfrowych kompaktów, którzy będą mogli ciągle sprawdzać najnowszy sprzęt producenta.

fxm1a

Bez wahania można przyznać, że FujiFilm X-m1 to także zwycięzca w zakresie designu. Zestawienie supernowoczesnego charakteru z detalami retro przynosi niebywały rezultat. Kompakt X-M1 doskonale układa się w rękach fotografującego, co gwarantuje – wykonany ze skóry syntetycznej – korpus. Pozostała część aparatu została zrobiona z imitujących metal części oraz przycisków, umieszczonych po jego prawej stronie. Minusem jest brak wizjera, jednak w zamian dostajemy miniaturową lampę błyskową Super Intelligent Flash, która z pewnością przyda się w trakcie wykonywania zdjęć portretowych. Najnowszy aparat kompaktowy Fujifilm sprzedawany jest w trzech odcieniach: czarnym, srebrnym i brązowym.

Aparaty z wymienną optyką znajdują swoich odbiorców, zarówno pośród laików, jak i zawodowców, którym zależy na bardzo szybkim i dyskretnym wykonaniu zdjęć. Czy można im zasugerować model X-M1? Jesteśmy przekonani, że tak, bo to jeden z najbardziej rozbudowanych aparatów w tej kategorii. Wygodny oraz innowacyjny kompakt to strzał w dziesiątkę!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *