Zegarek naręczny ma już 200 lat

Zegarek – przenośny czasomierz, którego historia sięga początków XVI wieku… Początkowo przywilej jego noszenia przypisany był wyłącznie mężczyźnie. Pierwszy zegarek kieszonkowy został wynaleziony w 1510 roku przez Peter’a Henlein’a i miał on postać widywaną często w filmach kostiumowych – okrąg na łańcuszku przymocowanym do surduta i trzymany w kieszonce na piersi.

Ten używany i modny dziś zegarek naręczny znany jest ludzkości dopiero od 1810 roku. Jego twórcą jest firma Breguet, której nazwa pochodzi od nazwiska założyciela. Oczywiście istnieje ona do dziś i jest jedną z najznamienitszych w swojej branży.

Od czasu wyprodukowania zegarka naręcznego minęło ponad 200 lat, a wciąż jest on jednym z najpopularniejszych dodatków. Dobrze dobrany, świetnie podkreśli nawet najbardziej wyszukany strój czy to damski czy męski. Wyróżniamy zegarki damskie i męskie, a także „unisex”, czyli uniwersalne. Wśród nich są zegarki sportowe, na bransolecie, na skórzanym pasku… Ogólnie rzecz biorąc wybór ogromny, a więc i producentów wielu.

Zegarki Swatch Lady

Autor: Swatch
Źródło: e-arttime.pl

Jednym z najbardziej znanych i rozpoznawanych jest marka Swatch- szwajcarska grupa producentów zegarków zrzeszająca wiele mniejszych firm. Zegarki Swatch są funkcjonalne i designerskie, idealne dla młodych osób ceniących sobie nowoczesny wygląd idący w parze ze świetną jakością, a także prostotą. Początkowo „Swatche” wykonywane były tylko z plastiku, jednak w chwili obecnej dostępne też są wersje metalowe. Do tego należy dodać też fakt, że praktycznie każdy z zegarków tej firmy jest wodoszczelny do co najmniej 30m zanurzenia i ma przystępną cenę- możemy go mieć już poniżej 200 PLN.

Trochę inaczej jest z Marką Fossil, która pochodzi z USA, natomiast w 2001 r. częściowo przeniosła się do Szwajcarii i tam produkuje zegarki „Swiss Made”. Jak ktoś pięknie powiedział: „Głównym założeniem Fossil było i jest do tej pory tworzenie zegarków ciągle zmieniających się wraz z modą. Niekiedy odważnych, czasami ekstrawaganckich, ale zawsze w przystępnej cenie. Rezultatem takiej polityki jest ogromna kolekcja spełniająca wymagania każdego, kto ceni sobie oryginalny design.”… i to już chyba mówi nam wszystko. Zegarki Fossil są nie tylko piękne, ale i precyzyjnie wykonane, w związku z czym, ich cena to przynajmniej kilkaset PLN. Na rynku zegarków swoje miejsce, poza zegarkami sygnowanymi białym krzyżem na czerwonym tle, swoje miejsce znalazł również Japoński producent. Zegarki Lorus produkowane są na bazie części firmy Seiko. Charakteryzuje je znana na całym świecie japońska jakość i przystępne ceny- możemy go mieć za ok 200 PLN. Do tego dochodzi całkiem spory wybór modeli i ładne wykończenia.

Tissot Bridgeport

Autor: Tissot
Źródło: e-arttime.pl

Kolejną szwajcarską firmą produkującą zegarki jest równie dobrze znany Tissot. Może się on poszczycić niezwykle bogatą ofertą i świetnej jakości materiałami takimi jak stal nierdzewna, metale szlachetne, masa perłowa, diamenty czy skóra. Zegarki Tissot są wyrobem dość ekskluzywnym. Ich cena waha się od kilkuset, do nawet kilkudziesięciu tysięcy PLN.

produkty wyżej wymienionych marek są dostępne w bardzo wielu miejscach – zarówno w sklepach stacjonarnych jak i internetowych, które zapewniają nam większy komfort zakupu oraz niższą cenę. Zegarki online możemy zakupić na wielu stronach – pamiętajmy tylko, aby wybierając miejsce zakupu upewnić się, że mamy do czynienia z godnym zaufania dystrybutorem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *