Moda na militaria

Ubrania stylizowane na militarne cieszą się w Polsce dużym powodzeniem. Mundury, spodnie moro i militarne buty wywołują skojarzenia z demobilem, ale na dzień dzisiejszy na rynku można znaleźć bogata ofertę stylowych ubrań dla wojskowych hobbystów. Tego rodzaju ubrania poza poligonem często spotyka się na rozgrywkach w paintball lub pośród sympatyków tzw. ASG, czyli replik broni na plastikowe naboje. Z części akcesoriów wykorzystywanych w militariach chętnie korzystają również motocykliści.

Wiadome jest między innymi, że rękawice taktyczne firmy Mechanix świetnie sprawdzają się w roli rękawic ochronnych do jazdy na motorze.

Jeśli poszukujesz innych danych na opisywany temat, to też rzuć okiem na personalizowane fartuchy analogiczne serwisy, które podnoszą tę kwestię.

Skąd taka moda?

kompas

Źródło: http://www.sport-shop.pl/

Ubrania militarne mają być przede wszystkim wygodne i praktyczne. Związana jest z tym praktyczność ubiorów – duża ilość kieszeni i schowków (co sprawia że wojskowe kamizelki są bardzo chętnie wybierane przez miłośników wędkarstwa i ich wytrzymałość na uszkodzenia o charakterze mechanicznym.

Takie podejście do projektowania produktu czyni go wszechstronnym i pomocnym również w zastosowaniach, do których nie był przeznaczony. Wiele grup społecznych nie mających związku z wojskiem upodobało sobie dzięki temu odzież tego rodzaju. Dużą zaletą dla zwolenników jest również cena. Jeśli ubrania dostępne w sklepach militarnych okażą się za drogie, zawsze można skorzystać z demobilu, gdzie akcesoria bywają kupowane za ułamek ich faktycznej ceny.

Odzież dla żołnierzy

Producenci ubrań zaobserwowali rozwijający się trend na militaria i wywęszyli tam niezły zysk. Ewentualny nabywca może więc na dzień dzisiejszy dostać elementy odzieży w rozmaite formy moro, nieużywane przez żadne wojsko na świecie, stylowe buty wzorowane na militarnych oraz rozmaite akcesoria jak np. chusty arafatki.

Co więcej, przedsiębiorstwa odzieżowe nie mające związku z militariami także oferują tego rodzaju akcesoria w swoich placówkach. Te firmy poszły jednak o krok dalej i sprzedają ubiory wzorowane na tych militarnych, jednak nie posiadające ich walorów praktycznych.

Moda na militaria zawitała również na wybiegach w wielu ośrodkach znanych z ustalania nowych trendów. Twórcy mody zafascynowani militariami stworzyli nawet całą kolekcję damskich ubrań, zainspirowanych wzorem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *