Kominek to znakomity pomysł – sprawdź na co patrzeć przy wyborze

Przeznaczenie kominków we wnętrzach jest nie koniecznie idealnym efektem wizualnym, ale również ma na celu ich dogrzewanie. Dużo ludzi stara się dostosować jego gabaryty do danego pomieszczenia jak również oryginalnie go obrobić, co generalnie dyktuje się do efektu ogólnego wystroju.

Nie ma różnicy który kominek chcemy zaadaptować w danym wnętrzu ważną rolę spełnia oszklenie drzwi, które dzieli palenisko od pomieszczenia ochraniając tym samym ewentualności poparzenia jak także pryskania iskier do wnętrza.

kominek w salonie

Otóż decydując się na kominek ważną kwestią jest szkło kominkowe żaroodporne. Na rynku mamy dużo wytwórców, którzy oferują drzwi do kominków, gdzie odpowiednia szyba jest znacząca. Bez względu na fakt czy oczekujemy oszklenia żaroodpornego do nowego kominka, czy może do tego, którego dawna się wysłużyła można bez problemu ową nabyć. Bardzo ważne jest, iż do dyspozycji mamy różnorakie grubości powyżej wspominanego szkła, wymiary, a również specyfikę np. szyby płaskie, gięte po łuku, pod danym kątem jak też w trapezie.

Ciekawą wiadomością jest dla nas to, że szkło (hiperłącze do serwisu) kominkowe, to w zasadzie przezroczysta ceramika. Zwykłe szkło nie ma możliwości wytrzymać większych temperatur, natomiast tzw. żaroodporne jest w stanie wytrzymać 800 stopni Celcjusza nawet wtedy, gdy owa temperatura jest utrzymywana przez cały czas. Nie bez znaczenia jest czym palimy w kominku, ważny jest fakt, że wytrzymałość na wysokie temperatury ma swoje znaczenie w użytkowaniu i najlepiej jest wybrać to rozwiązanie niżeli np. szkło hartowane, jakie może być wytrzymałe na temperaturę 260 stopni Celcjusza. Jeszcze jest możliwość by to spasować idealnie wybierając szkło cięte na wymiar jak na tej stronie.

Zauważamy, że wytrzymałość termiczna jest dosyć rozbieżna i ten fakt z pewnością ma ogromne znaczenie w czasie użytkowania kominka. Generalnie kominek jest używany w czasie jesieni i zimy, co w rezultacie określa nam często sześć miesięcy notorycznego palenia. Nie warto zatem stawiać na fakt, aby zainwestować w szkło (kliknij aby zobaczyć więcej) o bardzo małej wytrzymałości. Wiemy, iż efektem nieodpowiedniego wyboru jest nabycie kolejnej szyby, co w konsekwencji potwierdza powiedzenie, iż skąpy dwa razy traci. Niemniej także chodzi o własną ochronę, jeszcze bardziej jeśli posiadamy dzieci.

źródło:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *