Sklep fotograficzny

Każdy branżowy sklep stanowi miejsce, do którego ludzie zachodzą nie tylko zrobić zakupy. W sklepie z instrumentami oczekują rozmową nie tylko z handlowcem, ale raczej znawcą muzyki, który pamięta mnóstwo riffów, umie je bezbłędnie zagrać, a także doradzić w wyborze instrumentu, pieców gitarowych, strun i innych. W markecie z materiałami budowlanymi – klient oczekuje nie tylko faktury i towaru, ale też fachowych porad, doświadczenia i wskazówek, które będzie mógł wykorzystać w swoich planach budowy, rekonstrukcji czy innych prac. Dotyczy to również punktów fotograficznych.

Wizyta początkującego fotografa, który nie poznał jeszcze dobrze własnych zdolności i nie jest przekonany, jaka gałąź w dziedzinie fotografii sprawi mu możliwie dużo satysfakcji, bazuje bardziej na gromadzeniu podpowiedzi i wskazówek, jaki ekwipunek służy do wykonywania jakiego gatunku fotografii, w jakich sytuacjach zastosować jaki obiektyw, jaką lampę błyskową i tym podobne.

Dlatego tak cenna jest efektywnie przeszkolona obsługa sklepu. Idealne dla pracodawcy jest znalezienie pasjonata, który sam ma wiele doświadczenia w fotografii, niedawno jeszcze był to jego sposób na życie, była to pasja, hobby, a w dodatku ma we własnym dorobku doświadczenie handlowe, co umożliwia mu umiejętne użycie technik sprzedaży i odpowiednie podejście do rozmów z przedstawicielami marek sprzętu. Z umiejętności i doświadczenia związanego z fotografią takiego człowieka będą czerpali kupujący, zaś z metod handlowych i skutecznego podejścia do handlu – punkt sprzedaży, jego prezes i generalny bilans finansowy salonu fotograficznego.

Porządny sklep fotograficzny ma przynajmniej jednego tego typu specjalistę, do którego klienci, czy to laicy, czy bardzo doświadczeni pasjonaci, mogą zwrócić się z najbardziej skomplikowanymi pytaniami o dany obiektyw, korpus aparatu, jego możliwości i dużo pozostałych. Fachowca nie zaskoczą na pewno pytania o nowinki, które interesują wszystkich pasjonatów przekopujących sieć w poszukiwaniu nowych propozycji topowych firm fotograficznych. Przykładowo, jednym z niedrogich obiektywów szerokokątnych może być mocny obiektyw Sigma 10-20 mm, która w dobrym punkcie foto powinna być od jakiegoś czasu dostępna od ręki. Jest to dobry obiektyw, zachęcający do zabawy perspektywą.

Podobał Ci się ten tekst? Więc gorąco zapraszamy do następnych naszych newsów, które będą o bliskiej tematyce.

Tu powinien wkroczyć umiejętny sprzedawca, który pokaże, jak użytkować takie szkło, jakie są jego wady i minusy, a także pokazać klientowi kilka zdjęć wykonanych z jego użyciem.

Źródło: http://www.sigma-sklep.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *