Sklep fotograficzny

Każdy branżowy sklep stanowi miejsce, do którego ludzie zachodzą nie tylko zrobić zakupy. W sklepie z instrumentami oczekują rozmową nie tylko z handlowcem, ale raczej znawcą muzyki, który pamięta mnóstwo riffów, umie je bezbłędnie zagrać, a także doradzić w wyborze instrumentu, pieców gitarowych, strun i innych. W markecie z materiałami budowlanymi – klient oczekuje nie tylko faktury i towaru, ale też fachowych porad, doświadczenia i wskazówek, które będzie mógł wykorzystać w swoich planach budowy, rekonstrukcji czy innych prac. Dotyczy to również punktów fotograficznych.

Wizyta początkującego fotografa, który nie poznał jeszcze dobrze własnych zdolności i nie jest przekonany, jaka gałąź w dziedzinie fotografii sprawi mu możliwie dużo satysfakcji, bazuje bardziej na gromadzeniu podpowiedzi i wskazówek, jaki ekwipunek służy do wykonywania jakiego gatunku fotografii, w jakich sytuacjach zastosować jaki obiektyw, jaką lampę błyskową i tym podobne.

Dlatego tak cenna jest efektywnie przeszkolona obsługa sklepu. Idealne dla pracodawcy jest znalezienie pasjonata, który sam ma wiele doświadczenia w fotografii, niedawno jeszcze był to jego sposób na życie, była to pasja, hobby, a w dodatku ma we własnym dorobku doświadczenie handlowe, co umożliwia mu umiejętne użycie technik sprzedaży i odpowiednie podejście do rozmów z przedstawicielami marek sprzętu. Z umiejętności i doświadczenia związanego z fotografią takiego człowieka będą czerpali kupujący, zaś z metod handlowych i skutecznego podejścia do handlu – punkt sprzedaży, jego prezes i generalny bilans finansowy salonu fotograficznego.

Porządny sklep fotograficzny ma przynajmniej jednego tego typu specjalistę, do którego klienci, czy to laicy, czy bardzo doświadczeni pasjonaci, mogą zwrócić się z najbardziej skomplikowanymi pytaniami o dany obiektyw, korpus aparatu, jego możliwości i dużo pozostałych. Fachowca nie zaskoczą na pewno pytania o nowinki, które interesują wszystkich pasjonatów przekopujących sieć w poszukiwaniu nowych propozycji topowych firm fotograficznych. Przykładowo, jednym z niedrogich obiektywów szerokokątnych może być mocny obiektyw Sigma 10-20 mm, która w dobrym punkcie foto powinna być od jakiegoś czasu dostępna od ręki. Jest to dobry obiektyw, zachęcający do zabawy perspektywą.

Czy to zagadnienie niezwykle Cię ciekawi? Jeżeli tak, to kliknij tu i poznaj naszą firmę – poznasz w tym miejscu nieziemsko ciekawe informacje.

Tu powinien wkroczyć umiejętny sprzedawca, który pokaże, jak użytkować takie szkło, jakie są jego wady i minusy, a także pokazać klientowi kilka zdjęć wykonanych z jego użyciem.

Źródło: http://www.sigma-sklep.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *