Dokąd na wczasy w góry? Odwiedź Zakopane!

Pieniny

Autor: PolandMFA
Źródło: www.flickr.com
Każdy wybiera 2 klasyczne cele letnich wycieczek – góry i morze. W zasadzie można znaleźć zwolenników którejś z tych możliwości, są też tacy, którzy stawiają na obie bądź preferuje wczasy nad jeziorem.

Każda następująca strona (https://www.comfortapartments.eu/) zawiera jedynie najciekawsze dane, które zostaną Ci w głowie na długi czas, więc bez wahania kliknij również tutaj!

Dzisiejszy tekst został stworzony dla tych osób, które pragną tego lata spędzić wakacje w górach.

No i w teraz pojawia się pytanie – jakie konkretnie góry? Polska jest tak specyficznie ukształtowana, że wszystkie góry leżą na południu. Spójrzmy zatem na zachodnią stronę, gdzie wypiętrzają się Sudety. To interesujący kierunek na dni wolne, turyści znajdą tam dużo ciekawych miejscowości do odwiedzenia – np. Karpacz oraz Szklarską Porębę. Te wyżynne regiony zawierają w sobie wiele malowniczych szlaków wspinaczkowych. Jedyną wadą Sudetów jest to, że niełatwo znaleźć tam atmosferę – sporo turystów twierdzi, że czuć tu sporo obcości.

Trochę na wschód jest położony Beskid Śląski i Mały, dużo fajniejsze tereny do zwiedzania. Zwolennikom sportów zimowych proponujemy wczasy w Wiśle, w której jest cudowne muzeum najlepszego polskiego sportowca – Adama Małysza. Warto również spędzić trochę dni w Żywcu, gdzie jest stary pałac z obszernym parkiem, oraz Pszczynę.

zakopane

Źródło: www.morguefile.com

No w podróżach palcem po globusie dochodzimy do Tatr. Najbardziej oczywistą miejscowością letniskową w tym rejonie jest Zakopane. Każdy uwielbia ten wyjątkowy regionalny klimat, który jest wytwarzany przez tatrzańską kulturę. Jeśli planujesz wyjechać na urlop do tego miejsca, musisz jak najprędzej odnaleźć w sieci tanie pokoje w Zakopanem. To niezwykle chętnie wybierana przez przyjezdnych miejscowość, więc w późniejszym terminie może być niełatwo zarezerwować wolne noclegi. Warto podkreślić, że do Zakopanego przyjeżdżają nie tylko przyjezdni z naszego kraju, ale też z obcych kraju, przede wszystkim z Federacji Rosyjskiej.

Dalej znajdują się Bieszczady, które charakteryzują się niesamowicie malowniczymi widokami. Warto odwiedzić je szczególnie jesienią, kiedy można dostrzec niebywałą feerię kolorów.

Jeśli szukasz innych ciekawych miejsc. Przecież Kraków jest blisko Zakopanego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *