Ekwipunek piechura

Nadchodzą ciepłe dni, a zatem idealna pora, by urwać się z kieratu i wyjechać na miły urlop. Dni wolne w maju w tym roku zapowiadają się pogodnie, warto więc już teraz zaplanować sobie wyjazd. Niestety, na parę tygodni przed majem raczej ciężko odnaleźć dostępne noclegi. Lecz istnieje świetne wyjście z tej sytuacji – dlaczego by nie udać się pod namiot? Albo na spacerowanie po wyżynach, z noclegami w schroniskach? Jeśli pasuje ci taka opcja, musisz teraz pójść do dedykowanego sklepu, żeby nabyć dobre akcesoria turystyczne.

Tatry

Autor: hosiawak
Źródło: www.flickr.com

Oto spis rzeczy, które powinieneś mieć ze sobą, gdy wyruszasz na szlak:

Plecaki turystyczne – jest to element wyposażenia, na zakup którego nie warto szczędzić środków. Najkorzystniej jest wziąć plecak lepszej marki, gdyż daje to pewność, że nie rozpadnie się on po kilku pakowaniach. Oprócz wielkości egzemplarza zwróć uwagę na wygodę zakładania. Plecaki – zobaczysz – turystyczne warto zawsze przed zakupem próbnie zakładać! Wygoda chodzenia z plecakiem jest fundamentalna dla każdego piechura. Dla piechurów: solidny marmot.

Dobre trapery – znane są przypadki nierozsądnych wędrowców, którzy wspinali się po szczytach w klapeczkach lub trampkach. Nie rób ich błędu, zdobądź wygodne i wytrzymałe buty, pomyślane na górskie drogi.

Namiot do spania – należy wybrać taki, który jest wyprodukowany z wytrzymałego surowca, który dobrze zabezpiecza przed trudnymi warunkami pogodowymi. Prawidłowy namiot musi być również lekki, byś nie miał trudności z wnoszeniem go pod górę.

Śpiwór – wykonany z mocnego i ciepłego sukna. Powinien zagwarantować ci ciepło, gdy będziesz nocował na gołej ziemi.

Kompas – na trasie telefon z Google Maps za wiele ci nie przyda. Zamów dokładne mapy okolicy, w której będziesz przebywał oraz działający kompas. Sprawdź: .

Dodatkowa bateria do telefonu – bardzo przydatna rzecz, która potrafi uratować życie. W telefonie wyłącz dodatki, które drenują energię i nie zapomnij wklepać aktualnych numerów do ratownictwa górskiego.

Termos – herbata w trakcie drogi po górach to wspaniała rzecz. Napitki możesz podgrzewać w schroniskach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *