Dekorowanie ścian

Urządzanie mieszkania to nie tylko potężna i kosztowna inwestycja, która wymaga mnóstwo pracy oraz czasu, ale także fascynujące zajęcie. Wielu ludzi swoją przygodę z profesjonalnym dekoratorstwem rozpoczęło właśnie od projektów na własny użytek. Urządzanie pomieszczeń wymaga od nas nie tylko konkretnej wiedzy, ale również twórczego myślenia i artystycznej duszy. To także trochę psychologii, gdyż każde pomieszczenie musi być dopasowane do cech właściciela.

Duże pole do popisu dla każdego dekoratora to ściany. Pozornie, są to jedynie elementy konstrukcji naszego domu.

malarz maluje ścianę

Autor: felicito rustique
Źródło: http://www.flickr.com

Zwykle ich aranżacja to tylko kwestia właściwego koloru farby. A przecież te elementy stwarzają mnóstwo opcji, tak w zakresie aranżacji, jak i funkcjonalnej organizacji powierzchni w naszym domu.
Zacznijmy od malowania. Jednokolorowa ściana to norma. Jeżeli pragniemy osiągnąć niebanalny efekt, można wykorzystać kilka podobnych odcieni, albo wręcz przeciwnie- kontrastujących barw. Ostatnio niezwykle modne są szablony na ściany, które pozwalają nam na zrobienie wyjątkowych dekoracji w naszych pomieszczeniach.
Pomału powracają do użycia fototapety do salonu. Jeszcze parę lat temu istniały w naszej świadomości jako symbol bezguścia. Tymczasem, wielu specjalistów od wnętrz podsuwa właśnie takie rozwiązanie swoim klientom. Oczywiście, obecne fotografie są dużo lepszej jakości, niż te, którymi ozdabialiśmy nasze mieszkania na początku lat 90.

drewniana rama na obraz

Autor: hom26
Źródło: http://www.flickr.com

Bardzo ciekawym rozwiązaniem, które idealnie będzie pasowało do naszego pokoju gościnnego albo gabinetu, są zdjęcia na ścianach. Możemy zakryć całą jej powierzchnię naszymi ukochanymi fotografiami albo utworzyć z nich pewien kształt, na przykład kwadrat. Ramy drewniane idealnie podkreślą wyjątkowe piękno pamiątkowych fotografii naszych przodków.
Nie skupiajmy całej uwagi tylko na ścianach w salonie. Inne wnętrze również zasługują na naszą uwagę. Co raz częściej stosujemy fototapety do łazienki. Jest to na pewno bardzo ciekawe rozwiązanie, które sprawi, że nasza łazienka zamieni się w tropikalną dżunglę albo egzotyczną plażę.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *