Jakiego typu dodatki wybrać do swojego domu?

Każdy z elementów pomieszczenia, poza zastosowaniem praktycznym, może mieć również wartości estetyczne. Meble czy oświetlenie to akcesoria, które na dzień dzisiejszy powinny również być dopasowane do wnętrza, decydując o jego stylu. Tak samo sprawa przedstawia się ze ścianami; od ,metody ich wykończenia zależy bardzo wiele. Mogą pozostawać tylko pomalowane farbą, bez innych dekoracji. Kolejnym pomysłem są tapety, które w niektórych domach, zwłaszcza tych urządzonych w starym stylu, obecnie powracają. Różnego typu farby i tynki pozwalają na uzyskanie nie tylko rozmaitych kolorów, ale i faktur. Innym ciekawym rozwiązaniem są fototapety. Nad wyborem właściwego typu aranżacji należy się uważnie zastanowić. Efekt może być pozytywnym zaskoczeniem, zarówno dla samych właścicieli, jak i gości.

Obrazy i dekoracje ścienne

obraz Van Gogha

Autor: ErgSap
Źródło: http://www.flickr.com

Od wielu stuleci obrazy na ścianach stanowią są częstym elementem wystroju mieszkań. Świadczą niekiedy o pozycji właścicieli, a z pewnością o ich guście w zakresie sztuki. Obrazy mogą być rozmaitych formatów, w różnych stylach. Najczęściej widzi się mniej lub bardziej udane reprodukcje klasycznych obrazów znanych autorów. Bardzo ważnym elementem są ramy. Oprawianie obrazów (*więcej informacji) stanowi w zasadzie odrębną gałąź sztuki. Wybór właściwych ram wbrew pozorom nie jest zadaniem łatwym. Ramy powinny podkreślać treść i barwy obrazu, jednak nie przytłaczając go. Z drugiej strony powinny pasować do wystroju wnętrza. Wybór ram jest na rynku bardzo duży. Ramy drewniane są wciąż bardzo często wykorzystywane. Ważna jest także grubość ramy.

Zdjęcia i plakaty

Oprócz obrazów często również na ścianach umieszcza się fotografie. Mogą to być zdjęciaślubne, przedstawiające bliskie osoby lub o zupełnie innej tematyce. Poza umieszczaniem na ścianach, nierzadko stawia się je na meblach. Fotografie także wymagają odpowiedniego oprawienia. Poza standardową antyramą dostępne są różne typy ram, jak na przykład ramy aluminiowe >> *więcej informacji. Podobnie jak w przypadku obrazów, wybór ramy zależeć będzie od tego, co zdjęcie przedstawia, jak również od wyglądu wnętrza. Na ścianach niektórzy chętnie wieszają plakaty. Te ostatnie chętnie kupują ludzie młodzi; wybierają plakaty o charakterze muzycznym czy filmowym.

Jeśli ciekawi Cię ciąg dalszy naszego tematu zapraszamy do kolejnego tekstu, który znajduje się pod podanym linkiem. W nim rozproszymy wszystkie Twe niepewności.

Te wielobarwne wielkoformatowe ozdoby również potrafią nadać wnętrzu pożądanego, interesującego stylu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *