Aranżacja mieszkania Profesjonalne porady

Sezon na poszukiwanie studenckiej stancji zbliża się ku końcowi. Jak co roku, sierpień okazał się miesiącem o najbardziej intensywnym ruchu na rynku nieruchomości. W tym roku jednak zwiększyła się podaż, a ceny zaskakująco spadły. Obecnie wynajem taniej kawalerki przestał być mitem, nawet w dużych ośrodkach studenckich.

Gdy wybór mieszkania już za nami, kolejnym etapem będzie odremontowanie i urządzenie miejsca, w którym będziemy mieszkać. Oprócz ścian, warto też zwrócić uwagę na podłogę, która niejednokrotnie wymaga odświeżenia. Właściwie dobrana posadzka do naszego mieszkania to istotna sprawa, zarówno ze względów użytkowych, jak i estetycznych. Rodzaj posadzki określa jej trwałość, odporność na uszkodzenia oraz wygodę pielęgnacji. Ma także znaczenie dla wyglądu wnętrza. Często w tego rodzaju mieszkaniach można spotkać posadzki kamienne. Są one znacznie droższe od popularnych płytek ceramicznych, jednak ze względu na trwałość i estetykę cieszą się dużym powodzeniem.

Cieplejszym materiałem i równie chętnie stosowanym jest drewno. Można z niego wykonać klasyczny parkiet, deski czy drewnianą mozaikę. Drewno nadaje wnętrzu szczególnego charakteru i uroku. Drewniana podłoga powinna być konserwowana. W miejscachczęsto uczęszczanych wybierzmy twarde drewno np. egzotyczne.

studenckie mieszkanie

Autor: Kirstie
Źródło: http://www.flickr.com

Żeby szybko nie uszkodzić drewnianej podłogi, można udekorować ją dywanem, który może pełnić funkcję użytkową, a zarazem dekoracyjną. Ponadto wnętrze z dywanem staje się ciepłe i przytulne. Za ojczyznę dywanów uważa się Persję. Do dziś dywany – więcej w temacie – perskie mają opinię najlepszych, ekskluzywnych i niestety najdroższych. Obecnie, tradycyjne, tkane ręcznie dywany wełniane, choć popularne od setek lat, zostały zepchnięte na dalszy plan przez produkty z tworzyw sztucznych, tkane maszynowo. Dywany akrylowe, dywany propylenowe, dywany heat-set i dywany mieszane są towarem dostępnym dla szerokiego grona nabywców – sprawdź ten adres .

Rzadko zdarza się, żeby wraz z wynajmem mieszkania, możliwe było korzystanie z przyległego do budynku ogrodu. Alternatywą może stać się balkon lub taras, który dobrze rozplanowany może pełnić funkcję niewielkiego ogródka.. Piękne rośliny doniczkowe i komfortowe meble, na pewno zachęcą do odpoczynku na świeżym powietrzu. W przypadku, gdy jesteśmy posiadaczami zabudowanego balkonu, nie musimy rezygnować z marzeń o własnym, niewielkim ogródku. To idealnie miejsce na stworzenie swojej domowej oranżerii. Takie ogrody zimowe są idealnym rozwiązaniem na jesienną szarugę. Przeszklony i pełen zieleni balkon z pewnością będzie cudownym miejscem do spędzania jesiennych deszczowych dni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *