Jak przeżyć I Komunię Świętą?

Dzień I Komunii Świętej coraz bliżej i zaczynamy popadać w nerwowość. Jak sprawić, żeby w pełni przeżyć to święto, uczynić go ważnym wydarzeniem rodzinnym, a jednocześnie nie dać się skusić zewnętrznemu blichtrowi tego święta i szałowi prezentów, który sprawi, że zniszczone zostanie to, co najcenniejsze – przeżycie duchowe naszego dziecka.

Ubrania na pierwszą komunię

Autor: ubiory-komunijne.pl
Źródło: http://www.ubiory-komunijne.pl/

Warto mieć świadomość, że to to od nas zależy, jak zostanie zapamiętana Pierwsza Komunia Święta przez nasze dziecko. Dyskutujmy z nim o tym i wytłumaczmy mu znaczenie tego wydarzenia, jego charakter duchowy. Stwórzmy listę niezastąpionych i istotnych dla nas gości – przyjęcie pierwszokomunijne to nie wesele, zaprośmy więc na nie wyłącznie najbliższą rodzinę i przyjaciół, którzy byli ważni dla naszego dziecka. Zaproszenia możemy wykonać sami w programie graficznym lub korzystając z pomocy zaprzyjaźnionego grafika. Aby było niepowtarzalne, wykorzystajmy zdjęcie naszego dziecka i wspólnie z nim opracujmy własny, pozbawiony sztampy tekst.

Zadajmy sobie pytanie: czy prezenty są najistotniejsze w tym święcie? Czy komputer, iphone, quad lub play stadion sprawi, że przeżyjemy je radośniej? Podyskutujmy o tym z naszym dzieckiem, powiedzmy mu mu, że pierwsza komunia to przeżycie przede wszystkim duchowe, a nie materialne. Przekonajmy rodzinę, by ograniczyła się do skromnych, ale osobistych prezentów, które pozostaną ważną pamiątką na całe życie. Złoty łańcuszek lub medalik, piękne wydania książek, aparat fotograficzny, zegarek – to pamiątki na całe życie, które swoją emocjonalną stroną odpowiadają powadze tego święta. Jeśli rodzina da dziecku prezenty w postaci jakieś sumy pieniędzy, przeznaczmy fundusze na edukację naszego dziecka, np. kurs językowy. Musimy jednak szczerze porozmawiać o tym z dzieckiem, by nie było smutne na giełdzie prezentów, jaka po pierwszej komunii jest uprawiana w szkole. Nasze dziecko na pewno jest już dostatecznie dojrzałe, by pojąć nasze intencje, a wspólnie podjęta decyzja bez wątpienia wzmocni jego charakter.

Chcesz dodać do swoich zakładek o jeszcze jedną emocjonującą pozycję? Jeśli tak, to szczerze zalecamy ten link (http://podologmarcinkowska.pl/wkrecajace-sie-paznokcie-a-wrastajace-jakas-roznica/) – kliknij a się nie rozczarujesz.

Ubiory komunijne

Autor: ubiory-komunijne.pl
Źródło: http://www.ubiory-komunijne.pl/

Kolejny wrażliwy temat to moda pierwszokomunijna, zwłaszcza sukienki do komunii Jeśli w naszym kościele dzieci nie zakładają alby, wyszukajmy w Internecie firmę, która szyje stroje komunijne, lecz zdecydujmy się na prostą i skromną sukienkę. Nie ma nic smutniejszego niż dziewczynki-bezy, będące karykaturalna kopią panien młodych.

I wreszcie obiad pierwszokomunijny. Unikajmy restauracji, w których znajdziemy się na wspólnej sali z sześciorgiem innych rodzin, które zakłócą nam intymne spotkanie w gronie rodziny. Jeśli mamy dom, skorzystajmy z usług firmy cateringowej i zróbmy przyjęcie w salonie, a najlepiej – przy ładnej pogodzie – w ogrodzie. Utrwalanie tego dnia na zdjęciach czy filmach zlećmy sąsiadowi, a sami poświęćmy czas rodzinie – mamy tak mało okazji, by pobyć razem z naszymi krewnymi – nie zaprzepaśćmy tego!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *