Tatrzańskie wakacje

Podhale to nie tylko Zakopane. Wielu turystów woli stawiać na inne, mniej zatłoczone i przepełnione badziewiem miejscowości. Warto wziąć do ręki mapę, gdyż w bezpośrednim sąsiedztwie malowniczych Tatr znajduje się dużo miejscowości, do których można pojechać latem. Małe górskie wioski to świetny wybór dla przyjezdnych, którzy pragną spędzić urlop w miejscu zacisznym i pięknym zarazem. W naszym tekście przedstawiamy 2 podhalańskie wioski, do których warto wybrać się wakacje.

Bukowina Tatrzańska

Autor: Ania i Artur Nowaccy
Źródło: flickr.com
Białka Tatrzańska leży kilkanaście km od Zakopanego i zachęca tych, którzy mają dość zgiełku stolicy Tatr.

Poznaj dobre www. Tam prezentujemy wyłącznie najlepszej klasy rzeczy. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości, to z radością z Tobą porozmawiamy.

W tej podhalańskiej wiosce znajduje się mnóstwo niebanalnych atrakcji. Maniaków silnych emocji przyciąga tu opcja wzięcia udziału w spływie kajakowym po potężnej podhalańskiej rzece. Ludzi starszych i schorowanych przyciągają świetne baseny termalne. Wielbicieli chodzenia po górskich drogach przyciągają cudowne krajobrazy. Ciekawe oferty noclegowe w tej wiosce odszukasz, jeśli do wyszukiwarki online wstawisz sformułowanie: „noclegi Białka Tatrzańska” (sprawdź też tutaj:

Murzasichle to malutka i niezwykle malowniczo położona wioska w bliskim sąsiedztwie Zakopanego. Bez wątpienia zastanawiacie się w tej chwili, z jakiego powodu ta wioska posiada tak dziwną nazwę. Sprawa jest banalna: wieś jest zbudowana z połączenia 2 wsi – Mur i Zasichle. Teraz stanowi szaradę językową dla odwiedzających Tatry.

Nie wystarcza Ci ten zdawkowy artykuł opublikowany w tym serwisie? Nie przejmuj się i sprawdź więcej w tym miejscu, odnajdziesz tam tego typu informacje.

Jak już wyżej powiedziano, wioska jest cudnie położona – jest w sąsiedztwie TPN. W Murzasichlu najlepiej jest wynająć pokój od gazdy, bo takie wakacje posiadają w sobie sporo magii. Jeśli pragniesz odszukać korzystne oferty pobytowe w tej góralskiej wsi, do wyszukiwarki internetowej musisz wpisać słowa „noclegi Murzasichle”. Oferty górali możesz również przeczytać w prasie codziennej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *