Jaki fotograf na ślub?

Ślub i wesele powinny zdecydowanie sprawić przyjemność. Normalnie przygotowania są tak trudne, że przysłaniają tę optymistyczną i najistotniejszą stronę. Jak spokojnie podejść do kwestii przygotowań?

obrączka - wesele

Perfekcyjna sytuacja to taka, gdy można zacząć ślubne plany w dużo wcześniej. Rok to odpowiednio dużo, ale tak naprawdę w dwa miesiące też wszystko można zaplanować. Najlepiej zacząć od sporządzenia schematu działań i zadać sobie kilka ważnych pytań.Małe czy duże wesele?

To najważniejsza decyzja. Często lepszym rozwiązaniem jest wystawny obiad dla gości i wyjazd do ciepłych krajów w podróż poślubną. Nasza tradycja zdecydowanie ma związek z dobrym weselem, ale nie musi być na 200 osób. Najlepiej sporządzić zarys listy gości, określić, czy impreza (może zainteresuje cię bolid formuły F1 – wynajem) mogłaby być zdecydowanie rodzinna, czy właśnie młodych ludzi? Takie ustalenia pozwolą oszacować przewidywane wydatki i podjąć decyzję, jak dużej potrzeba sali.

Kiedy zacząć przygotowania?

Nie warto zwlekać z wynajmowaniem sali i kościoła. Przy ślubie cywilnym zwykle nie ma możliwości rezerwacji terminu dużo wcześniej, jednak wszystko zależy od wymagań USC w danym mieście – obowiązkowo należy zapoznać się z zasadami. Sale z reguły trzeba rezerwować z dwuletnim wyprzedzeniem, ale sprawdzając terminy, można czekać na to, że inny termin się zwolni.

ślub

Autor: TLC
Źródło: TLC

Jeśli już zaklepiemy datę ślubu, spokojnie można przystąpić do poszukiwań kreacji. W przypadku szycia na wymiar, czas może się wydłużyć. Dobrze zapamiętać, że dobre krawcowe mają grafik wypełniony po brzegi.Muzyka, zaproszenia i fotograf

Tutaj też najważniejsze jest organizowanie z wyprzedzeniem. Zaproszeń nie możemy zostawić na koniec – bezpiecznie wydrukować je kilka miesięcy przed datą ślubu. Podobnie trzeba działać, jeśli młodej parze marzy się idealna fotografia ślubna w Łodzi, wtedy znanych fotografów wynajmuje się około rok wcześniej.

Obowiązkowo należy wybrać pomiędzy kapelą a DJ’em. Chociaż u nas na weselu muzyka najczęściej jest na żywo, przyjęcia dla rówieśników państwa młodych zdecydowanie lepiej sprawdzają się z oprawą dobrego DJ’a.

Źródło: kamila-kedziora.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *