Wyposażamy kuchnię – o czym pamiętać?

W każdej kuchni i łazience trzymamy wiele koniecznych rzeczy. W kuchni to zawsze będą pudełeczka z przyprawami, pudełka z mąką, cukrem, bułką tartą, paczki makaronu, ryż, kasza, mnóstwo innych produktów spożywczych przykładowo w puszkach, a ponadto jeszcze wszelkiego typu sprzęty.

cargo

Autor: mm-kuchnia.pl

Wskazówki, łyżki cedzakowe, łyżki do makaronu, noże do pieczeni, termometry do mięsa, otwieracze do wszystkiego… Moglibyśmy tak wymieniać w nieskończoność. Dlatego główną zasadą w kuchennych szafkach jest idealna organizacja. Jeśli wszystko jest poukładane na swoich miejscach, we właściwych szufladach i panuje ład i porządek, z pewnością uprości nam to gotowanie, nawet jeżeli nie mamy na to dużo czasu.

W zorganizowanej kuchni wszystko jest łatwo dostępne i za każdym razem wiemy dokąd sięgnąć aby wyciągnąć odpowiednie naczynie, właściwą przyprawę czy potrzebną łyżkę. Każdą kuchnię, nawet malutką da się wspaniale zorganizować. Wykorzystujmy przykładowo kosze – zerknij na kosze paletowe http://www.pojemniki-metalowe.com/kosz-paletowy/ – cargo, które da się dostosować do konkretnych potrzeb, obracane półki w szafkach i wszystkie dostępne systemy organizacji do szuflad. Przyprawy można trzymać w szczelnych pojemniczkach na półce, wtedy będą nie tylko pod ręką ale stanowić mogą też element ozdobny kuchni. Zwróćmy uwagę na mocowanie półek, aby uniknąć wypadku w postaci oderwania jakiejś.

Jeśli segregujemy śmieci, co zdecydowanie powinniśmy robić wymyślmy działający system. Dobrze zobaczyć kosze do szafek w ofertach sprzedawców. Trzy różne kosze na śmieci kuchenne różnego rodzaju postawione we wzorowym porządku w dogodnym miejscu znacząco uproszczą takie działania.

Dobrze być świadomym, że tego typu działania i wyposażenie kuchni i pomieszczeń w ten sposób bardzo poprawi nam życie na co dzień. Ostatecznie raz kupione meble będą z nami przez wiele lat. Jeśli odpowiednio wszystko wybierzemy przy projektowaniu mieszkania, to przez to zyskamy dużą oszczędność czasu, ale głównie komfort użytkowania na co dzień. Zastanówmy się ile razy musimy wyciągać coś z szafki, wkładać czy układać. Z dobrze zaprojektowaną kuchnią unikniemy tych problemów.

kosze w kuchni

Źródło: mm-kuchnia.pl

Taką samą organizację musimy także stworzyć w łazience. Półki na kosmetyki wykorzystajmy na te najczęściej używane. Pozostałe chowajmy w szafce w idealnym porządku. W sklepach z akcesoriami wyszukamy wiele systemów pomagających w zachowaniu ładu. Odpowiednio uporządkowane szuflady sprawią, że nie zginie nam żaden ulubiony cień do powiek i że przed wyjściem na ważne spotkanie nie będziemy gorączkowo przekopywać stosu rzeczy w szafce, aby odnaleźć szminkę, która na pewno gdzieś jest, tylko dokładnie nie wiemy gdzie. Organizacja znacząco upraszcza życie.

W przygotowaniu pomógł sklep Reling – akcesoria meblowe, dziękujemy.


Wyświetl większą mapę mocowanie półek (link do strony)

Źródło: reling.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *