Zatrudnienie za granicą. Najpopularniejsze państwa?

Otwarte granice Unii Europejskiej dają sporo możliwości osobom, które szukają zatrudnienia. Osoba poszukująca pracy o charakterze fizycznym może zarobić na zachodzie nawet kilka razy więcej, niż za wykonanie tych samych czynności w Polsce. Perspektywa tak wysokiego zarobku przyciąga wielu pracowników fizycznych do krajów jak na przykład: Holandia, Niemcy, Belgia czy Szwecja. Liczba osób chętnych do pracy rośnie wraz z obiecywanymi pensjami, dlatego najlepsze oferty znikają z biur zatrudnienia jako pierwsze. Ze względu jednak na znaczny dystans, większość ludzi wyjeżdżających w celach zarobkowych decyduje się na wybranie zatrudnienia w krajach sąsiednich z Polską. Największą popularność mają więc Niemcy.

renault trafic

Autor: M 93
Źródło: http://www.flickr.com
Dlaczego akurat Niemcy?Poza samą odległością, niezwykle istotnym argumentem decydującym o wyjeździe do danego kraju są koszty egzystencji oraz transportu – przewozy (sprawdź transport osobowy Wrocław) do Niemiec Legnica. Kraje skandynawskie mogą się wydawać idealnym miejscem, ponieważ pracodawcy niekiedy oferują tam zatrudnionym na stanowiskach fizycznych nawet kilkanaście euro od godziny. Haczykiem są jednak koszty życia – nawet kilka razy wyższe niż w pozostałych krajach europejskich. Ewentualne oszczędności są więc kwestią bardzo wątpliwą. W Niemczech są raczej niezbyt wysokie koszty życia, co pozwala na odkładanie otrzymanych środków. Obcokrajowcy zazwyczaj przeznaczają zaoszczędzone pieniądze na remont domu w Polsce czy pomoc dla bliskich pozostałych w Polsce.

Emigracja – jak zacząćNajkorzystniej jest zacząć szukać zatrudnienia jeszcze przed wyjazdem do danego państwa. Oferty można znaleźć w biurach pracy, które mają swoje oddziały w większych ośrodkach miejskich. Biuro pracy jest niezwykle pomocne dla emigranta, który wyjeżdża pierwszy raz. Tego rodzaju biura poza zapewnieniem noclegu w hotelu pracowniczym, oferują też przewozy przewozy do niemiec świdnica do Niemiec Wrocław, Holandii i innych krajów, oferują ubezpieczenie zdrowotne i pomoc w sprawach prawnych.
Wyświetl większą mapę

Tego rodzaju usługi niestety są dość kosztowne, a nocowanie w hotelu pracowniczym może się wiązać z brakiem komfortu. Jest to jednak o wiele bezpieczniejsze, niż wyjazd w nieznane miejsce bez gwarancji miejsca zamieszkania i zatrudnienia. Przed podróżą dobrze jest sprawdzić reputację danego biura pracy, może się bowiem okazać, że potencjalny zatrudniający jest nieuczciwy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *