Dlaczego warto odwiedzić Kaszuby

Szwajcaria Kaszubska to powszechnie używana nazwa środkowej części Pojezierza Kaszubskiego. Teren ten wyróżnia się tym, że spośród wszystkich innych regionów jest najwyżej położony. Na tym terenie znajduje się jedno z najwyższych wzniesień Niżu Polskiego, a mianowicie Wieżyca, która liczy 329 m.n.p.m. Ta charakterystyczna część Kaszub jest urokliwa, mało jest tutaj miast. Jedynym są Kartuzy.

jezioro-wakacje

Pozostała część powierzchni to przez tereny dziewicze. Tak przedstawia nam się Szwajcaria Kdomki w Jeziorze Białym (więcej i więcej)ska i domki wakacyjne rezerwowane w tej części. Szwajcaria Kaszubska to świetne miejsce do tego, aby pieszo podziwiać urokliwość przyrody, której nie odnajdziemy już w dużych miastach a także terenach przylegających do nich. W celu pokazania nam unikatowego piękna tychże miejsc, posłużą nam szlaki opracowane specjalnie dla globtroterów. Mamy tutaj możność skorzystania ze Szlaku Kaszubskiego a także Drogi Kaszubskiej.

Brylant Kaszub według globtroterów, to nie tylko Kaszubska Szwajcaria. Ludzi do tego zakątka przyciągają Bory Tucholskie. Jest to największy w kraju kompleksów Borów Sosnowych. Jego powierzchnia jest liczona na ok. 3 tys. km². Na tym terenie można się zatrzymać, ponieważ swą działalność prowadzą tutaj osoby, które oferują domki letniskowe, w Borach Tucholskich możemy oglądać niespotykaną w innych zakątkach Polski florę oraz faunę, dlatego też tego typu usługi cieszą się ogromnym powodzeniem.

W szczególności atrakcyjne jest obserwowanie w naturalnym środowisku takich przedstawicieli flory jak bocian czarny, bobry czy też żurawie. Trzeba nie zapominać o tym, że nie wszędzie możemy wynająć domki letniskowe w Borach Tucholskich, ponieważ większa część ich terenów jest objęta programem Natura 2000. Na ich obszarze zostało również utworzonych kilka parków krajobrazowych, które zdecydowanie ograniczają infrastrukturę bazy turystycznej na tym terenie. Pomimo to, terenów, które można podziwiać jest na tyle, że każdy, kto postanowi pojechać w Bory Tucholskie poczuje się w pełni wypoczęty oraz zadowolony z wyjazdu.

Intrygują Cię prezentowane tu tematy? Jeżeli tak, to kliknij jeszcze ten link – znajdziesz tutaj ważne informacje (https://goldwasser.pl/), które również Cię zainteresują!

Spędzanie urlopu w takim miejscu będzie odpoczynkiem dla naszego ducha jak i ciała, ponieważ oddychanie tak czystym powietrzem jest nierealne w największych miastach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *