Zaplecze IT w Twojej firmie

W XXI wieku bazą do działania każdego przedsiębiorstwa jest zaplecze technologiczne, którego jedną spośród podstawowych części stanowi jak najmniej ograniczona możliwość korzystania z łącza internetowego. Żeby było to możliwie najtańsze przy maksymalnej wydajności używa się tak zwanych „switch’ów”. Ważny jest też wybór odpowiedniego serwera.

Poszukujesz uzupełniających materiałów na prezentowany w tym miejscu temat? To nie problem, zwyczajnie wejdź dalej (http://c-l.pl/kategoria-produktu/dodatki-do-produkcji/) a zobaczysz, że to było niezwykle proste.

Więcej na ten temat przeczytają Państwo w poniższym artykule.

Switch – czym jest i do czego służy???

Thomas-it

Źródło: www.thomas-it.pl

Switch to inaczej tak zwany przełącznik. Jest to urządzenie, które łączy oddzielne sieci LAN oraz zapewnia filtrowanie pakietów pomiędzy nimi. Switch LAN ma określoną ilość portów, z których każdy współpracuje z siecią Ethernet. Chociaż sposób łączenia kablami jest podobny do stosowanego przy koncentratorach, to przełączniki są o tyle lepsze, iż zwiększają wydajność całej sieci (rozszerzają maksymalną pojemność sieci transmisji danych). Praktycznie rysuje się to tak, że przykładowo, każdy koncentrator 10 Mb/s udostępni całe pasmo transmisyjne 10 Mb/s każdemu z podłączonych urządzeń. Właściwy przełącznik podłączy takie pasmo każdemu urządzeniu z osobna, co znacznie poprawi wydajność (każdy otrzyma swoje 10 Mb/s). Dalsze zwiększenie wydajności można uzyskać wprowadzając przełączniki pozwalające na obsługę połączeń dwukierunkowych.

Usługi serweroweKażdy kto decyduje się na wydzierżawienie lub zakup maszyny serwerowej, z pewnością myśli o zainstalowaniu na niej określonych usług. Najwłaściwszym wyjściem są serwery dedykowane, które umożliwiają „postawienie” wybranego przez nas systemu operacyjnego. Najczęściej wybierany jest Linux, a klient łączy się z nim za pomocą protokołu SSH.

Jeśli przeczytane przez Ciebie tu materiały są zbyt skąpe, to ta wskazówka z serwisu niechybnie okaże się warta poświęcenia jej czasu.

Naturalnie można także zainstalować Windowsa i mieć do niego dostęp za pomocą pulpitu zdalnego. Serwery dedykowane służą najczęściej firmom na własne potrzeby lub świadczenia innym określonych usług, na przykład poczty elektronicznej, serwera stron WWW, aplikacji internetowych. Dobrze jest pamiętać o tym, żeby serwer miał stałego administratora, który , poza instalacją i skonfigurowaniem usług, zajmie się też ich przeglądem pod kątem działania, bezpieczeństwem danych oraz ich kopią zapasową. Możemy oczywiście wykupić specjalne formy backupu u usługodawcy, który zadba o to, żebyśmy nie utracili danych, nawet podczas fizycznego uszkodzenia dysków twardych. Warto zainwestować w tego typu usługę, ze względu na to, że nasze dane są bezcenne – szczególnie kiedy mamy jakiś serwis internetowy z bazą klientów, tym bardziej, iż nie jest to duży koszt (ceny zaczynają się już od kilkudziesięciu PLN).

Gdzie i co najlepiej kupić?sprzęt komputerowy dla firm (i nie tylko) najkorzystniej nabyć przez Internet (pozwala nam to zaoszczędzić czas i pieniądze). Decydując się na zastosowanie switch’a trzeba też dokonać wyboru pomiędzy różnymi- tańszymi lub droższymi- urządzeniami. Niezwykle ciekawą ofertę proponuje nam firma hp. Znajdziemy tam wspaniałej jakości urządzenia, w różnych cenach (łatwo znajdziemy coś na swoje możliwości). Oferowane przełączniki to między innymi: J9019B, J9280A oraz J9561A.

Źródło: Thomas-it

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *