Wykańczamy małą łazienkę

Jeżeli mamy nazwać największy ambaras, z jakim zmagają się ludzie chcący dobrać eleganckie wyposażenie do łazienek, byłaby to mała wielkość łazienki. Spora część rodaków zamieszkuje w blokach, które zostały wybudowane w epoce Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej. Tego rodzaju budownictwo cechuje się niesolidnością wykonania i niezbyt dużymi lokalami mieszkalnymi.

Wanna

Źródło: rhode.com.pl/category/14/wanny
Zwykle najmniejszym pokoju w takim lokum jest właśnie łazienka. Takie malutkie powierzchnie mają źródło w tym, że po wojnie, która totalnie zrujnowała naszą ojczyznę, panował katastrofalny wręcz brak lokali mieszkalnych. Budowano więc domostwa z wielkiej płyty – ekonomiczne i łatwe w konstrukcji. Żeby zmieścić jak największą liczbę ludzi w budynku, zwykle wytyczano nieduże lokale.

Mała wielkość łazienek sprawia, że żyrandole (warte przeczytania) do łazienek musi być rozsądnie dobierane.

Nie czekaj – naciśnij ten link meble retro i raduj się zawartymi tam świeżymi postami. Na pewno poszerzą one Twoją wiedzę na powyższy temat.

W wielu domach maszyny łazienkowe, takie jak np. pralka, instaluje się w kuchni, ponieważ w łazience nie ma możliwości. Z tej przyczyny kluczową rzeczą jest odszukanie kompromisu pomiędzy liczbą maszyn a metrażem. Rozsądnie jest kupować takie AGD, które cechują się miniaturowymi rozmiarami. Człowiek, który kupuje wyposażenie do łazienek o niewielkim metrażu, musi przede wszystkim stawiać na praktyczność maszyn.

Autor: Sanitec KOŁO

Tu nie ma miejsca (dosłownie) na nieużywane przedmioty, wszystko ma odgrywać swoją rolę, zabierając jak najmniej powierzchni. Tak dobrane musi być wszystko – począwszy od kabin prysznicowych, aż po baterie do umywalek.

Bloki stawiane w dobie Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej zaczynają kruszeć. Zapowiada się na to, że w przyszłych latach trzeba będzie zbudować tysiące nowych bloków, ponieważ lokatorzy bloków z PRL mogą być zagrożeni. Jest to naturalnie konsekwencja wielkich niedoborów surowcowych i błędów dawnych architektów – w tamtym czasie najważniejsze były abstrakcyjne normy pracy, jakość budowania była na drugim miejscu.

Interesujące propozycje dekoracji domów na wynajem znajdą Państwo na Wyposażenie łazienek !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *