Zaczaruj swój ogród nastrojowym oświetleniem.

Wszyscy fani pióra Frances Hodgson Burnett musieli mieć pewnie kilka razy w ręku jedną z jej najpoczytniejszych powieści pt. Tajemniczy Ogród. Chwila, w której Mary znajduje bramę do opuszczonego ogrodu i przywraca mu życie jest chyba jednym z najbardziej wzruszających. Opis budzącej się przyrody, dzięki której ogród znów staje się miejscem, w którym można spędzać czas. Oprócz sezonowych porządków w ogrodzie ważne jest również jego zagospodarowanie. Aby zmienić swój tajemniczy ogród na bajkowy ogród, powinniśmy wybrać do niego odpowiednie oświetlenie ogrodu.

ogród

Autor: www.elswar.pl
Źródło: www.elswar.pl

Lampa ogrodowa potrafi stworzyć odpowiedni klimat, przede wszystkim w letnie wieczory, kiedy wolniej zapada noc. Oświetlenie ogrodów to już rzecz powszednia przy każdej posesji. Budując budynek czy projektując ogród nie wolno zapomnieć o znalezieniu miejsca na lampy.

Masz odrobinę wolnego czasu i masz ochotę rozszerzyć wiedzę z tego działu? W takim razie najedź na hiperłącze do witryny i tam ciesz się rzetelnymi postami.

Rodzajów lamp jest wiele, że bez problemu każdy znajdzie coś dla siebie. Począwszy od standardowych lamp przez desingerskie reflektory ogrodowe na latarniach na ścieżki ogrodowe skończywszy. Wszystkie one ułatwiają korzystanie z ogrodu zmierzchu. Wiosenne wizyty znajomych na dworze będą niebywale lepiej zapamiętane przy cieple lampek ogrodowych niż gdyby miały odbywać się przy świetle z salonu.

Projekt domu Lara rekomendowany przez pracownię projektową MTM STYL

Nowością są lampy ogrodowe led. Ich niewątpliwym atutem jest energooszczędność, a w konsekwencji niższe rachunki. Są dostępne w każdym sklepie i przyciągają swoim kształtem. Niezwykle podobają się lampy w postaci lodowych bryłek. Bez względu na porę roku, są godną podziwu ozdobą podjazdu i rewelacyjnie dopasowują się do zieleni ogrodu. Z oddali wyglądają niczym ogrodowe ozdoby.

Dobierając oświetlenie pamiętajmy jednak nie tylko o tym co ładne, ale również dbajmy o standardy wykonania. Lampy ogrodowe doświadczają różnych warunków pogodowych i aby dobrze spełniały swoją funkcję, trzeba o nie właściwie zadbać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *