Jak przebudować nasz ogród?

Wiosna zbliża się szybkimi krokami i coraz tęskniej zerkamy w stronę naszego ogrodu. Ten przydomowy salon w od wiosny do jesieni jest strefa spotkań z przyjaciółmi i odpoczynku dla rodziny. Jeśli dysponujemy wolnym czasem, lubimy ogrodnictwo, możemy zgapić aranżacje roślinne w którymś z czasopism ogrodniczych.

Jeśli nie lubimy grzebać się w ziemi, a chcielibyśmy, by ogród był naszą chlubą, warto zwrócić się o pomoc do profesjonalistów, przynajmniej w początkowym etapie – przy jego projektowaniu i zakładaniu. Aby znaleźć sprawdzoną firmę, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę frazę: projektowanie ogrodów projektowanie ogrodów wrocław na terenie warszawy (lub inne miasto, gdzie mieszkamy) i po oględzinach witryny firmy oraz opinii jej klientów na forach rozpocząć nasz flirt z ogrodnictwem.

Francuskie ogrody

Autor: caspermoller
Źródło: http://www.flickr.com/photos/caspermoller/2675050642/

Wybijmy sobie z głowy rządki tui pod płotem i nieśmiertelne iglarki. Specjalista doradzi nam, jakie dobrać rośliny do typu nasłonecznienia i odczynu kwasowości gleby w naszym ogrodzie. Opracuje też projekt, biorący pod uwagę wzrost drzew i krzewów i tak dobierający rośliny, byśmy sami lub z pomocą ogrodnika maksimum 2 -3 razy w roku poradzili sobie z utrzymaniem naszego salonu pod chmurką.

Jeśli chodzi o zakładanie ogrodów na terenie Warszawy jest od lat centrum wielu firm specjalizujących się w projektowaniu i opiece nad ogrodami. Fachowcy tworzą projekty zarówno ogrodów, jak i aranżacji balkonów, biorąc pod uwagę nasz styl, obecną roślinność i wielkość ogrodu. Warto jest zostawić najpiękniejsze okazy w zastanym ogrodzie, a poprzez nowe nasadzenia, wykorzystanie najróżniejszych materiałów całkowicie odmienić jego charakter.

Projektując ogród, uwzględnijmy od razu budowę systemu nawadniania, by nie niszczyć nasadzeń za jakiś czas. Decydujmy się na ogród mieszany z niezbyt szybko rosnąca roślinnością, nie decydujmy się na kupno drogich, a trudnych w uprawie okazów, bo po pierwszych mrozach będziemy to sobie wypominać. Jeśli nie mamy czasu na plewienie, obsypmy roślinność korą lub ozdobnymi kamieniami, nie siejmy kwiatów, a uwzględnijmy w projekcie kwiaty cebulowe. Pamiętajmy też, że rośliny zimozielone wymagają specyficznej opieki podczas mrozów. Ogród ma być wyjątkowy, ale zarazem funkcjonalny i niewymagający zbyt wiele pracy – w końcu właśnie w ogrodzie należy nam się odpoczynek.
Źródło: http://www.art-area.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *