Ranking aparatów marki Nikon

Na rynku znów ukazały się nowe modele w segmencie lustrzanek. Dzisiaj przyjrzyjmy się przedsięwzięciom Nikona, rozpoczynając od kosztownego – pełnoklatkowego modelu D800, który od niedawna rywalizuje z EOS 5D Mark III Canona o porównywalnych parametrach użytkowych.

aparat nikon

Czym wyróżnia się lustrzanka cyfrowa japońskiego producenta? To, co przykuwa największą uwagę to matryca typu CMOS o rozdzielczości 36,3 megapikseli, która wyśmienicie sprawdza się w zakresie fotografii studyjnej czy reklamowej, zapewniając klientowi najlepszą jakość zdjęć. Kolejnym, ale niewątpliwie jednym z największych walorów tego modelu jest nowoczesny system redukowania szumów, który sprawdza się nawet przy wysokiej czułości ISO. Zapewniają nas o tym testy wykonywane na obu modelach, które zdecydowanie ukazują, że w tym zakresie lustrzanka Nikon D800 nie ma sobie równych i można nią tworzyć dobre zdjęcia nawet przy słabym oświetleniu. Wisienką na torcie, natomiast, jest nowoczesny autofocus, umożliwiający kreowanie obrazów o różnym polu ostrości i z niespotykaną dotąd głębią kolorów.

Kolejny aparat cyfrowy Nikon należy do produktów z nieco niższej półki. Niemniej jednak model D7100 to całkiem solidna i profesjonalna lustrzanka, która została wyposażona w matrycę typu CMOS o wysokiej rozdzielczości 24,1 MP , a także nowoczesny autofocus. Korpus nie ma optycznego filtru dolnoprzepustowego, co umożliwia lepsze wykorzystanie funkcji matrycy oraz pozwala uzyskać przewidywaną ostrość fotografii, nawet przy ich najwyższej rozdzielczości.

Ponadto elementy zewnętrzne i podzespoły wykonano z najlepszej kategorii materiałów, co przyczynia się do tego, że aparaty Nikon D7100 są niepodatne na wpływ niekorzystnych warunków atmosferycznych oraz kurzu. Największą wadą aparatu jest słaba praca systemu autofocus w czasie filmowania, toteż model nie może być używany do kręcenia dynamicznych obrazów. Posiada, jednak, większy zakres czasu nagrywania niż porównywalny sprzęt tej klasy oraz zdublowane zloty SD, umożliwiające użytkownikowi rejestrację długich filmów.

nikon-zdjęć

Ostatni, a zarazem najtańszy z opisywanych aparatów to Nikon D5200, dedykowany amatorom filmowania. Lustrzanka posiada matrycę CMOS (rozdzielczość 24,1 MP) oraz nowoczesny procesor EXPEED 3, umożliwiający natychmiastowe konwersje zdjęć. Nikon D5200 może się również poszczycić ruchomych wyświetlaczem LCD oraz funkcją rejestrowania zdjęć D-Movie w rozdzielczości Full HD. W ciągu nagrywania możemy przetestować kilka programów tematycznych, automatycznie dostrajających sprzęt do naszych wymagań, jak aktywną funkcję D-Lighting.
Sprawdzonym pomysłem jest także 39-polowy system autofocus, który umożliwia uzyskanie spodziewanej ostrości obrazów w chwili przełączenia trybu zdjęć na tryb filmowania. Z uwagi na na rozbudowaną funkcjonalność, Nikon D5200 plasuje się na wysokiej pozycji wśród profesjonalnych aparatów dla amatorów i choć droższy może spokojnie konkurować z produktami innych koncernów.

Lustrzanki cyfrowe Nikona nie obniżają standardów i cieszą się dużym uznaniem wśród użytkowników. Solidnie skonstruowane, wyposażone w zaawansowane funkcje oraz wciąż niezawodne aparaty to doskonały sprzęt dla profesjonalnych fotografików.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *