Skuteczne odśnieżanie

Sporo meteorologów zapowiada, że przyszła zima będzie biała. To na pewno świetna prognoza dla najmłodszych, którzy uwielbiają zabawy, takie jak lepienie bałwana czy rzucanie się śnieżkami. A nie tylko dzieciaki mogą się radować białym puchem sypiącym się z nieba, ponieważ dorośli też lubią atmosferę ośnieżonej Wigilii.

domy wielorodzinne   zima

Autor: erix!
Źródło: http://www.flickr.com

Jednakże śnieg to również duży ambaras dla lokatorów domków jednorodzinnych. Usuwanie śniegu z otoczenia domu to niemiły obowiązek, który zazwyczaj wiąże się z bólem pleców i odciskami na dłoniach. Dostawcy zimowych akcesoriów mają dla takich ludzi trochę interesujących propozycji. Zobaczmy, do czego przydaje się chlorek magnezu.

Chlorek magnezu to niesamowicie przydatny związek chemiczny, który silnie pochłania wodę.

Masz chęć zdobyć świeże fakty na konkretny temat? To obejrzyj www (http://domymax.pl/projekty-domow/domy-klasyczne/), z pewnością dostarczy Ci wiele pozytywnych emocji i na długo zostanie w Twej pamięci.

Ta jego ciekawa właściwość oznacza, że perfekcyjnie pasuje do odśnieżania sporych połaci powierzchni. Jest zdecydowanie efektywniejszy niż zwykła sól, znakomicie rozpuszcza zmarzlinę. Trzeba mieć na uwadze, że zwykła sól silnie wyżera wszelkie powierzchnie, więc o ile zależy ci na estetycznym chodniku przed willą, chlorek magnezu okazuje się najlepszym wyborem. Oprócz tego jego użycie może mocno oszczędzić pracowitych godzin z szuflą w reku. Chociaż łopaty fiskars są tu wyjątkiem od tej zasady i bardzo dobrze współgrają razem z chlorkiem.

Zima w ogrodzie

Autor: Husqvarna
Źródło: Husqvarna

Idealnym urządzeniem dla tych, co nie mają siły i czasu, by latać z wielką szuflą, jest odśnieżarka Stiga . To uznana firma, która dostarcza praktyczne maszyny czyszczące ze śniegu. Odśnieżarki są oferowane w różnych rodzajach.

Masz ochotę poszerzyć swą wiedzę na ten temat? Zapraszamy więc do zaglądnięcia do nowej strony. Tam oczekuje na Ciebie dzisiejszy wpis (https://sklepmardrew.pl/).

Najmniej głośnym i najbardziej poręcznym sprzętem jest odśnieżarka elektryczna. Jeśli potrzebujesz maszyny, która ma większą siłę silnika bądź decydujesz się odśnieżać w okolicy, w której nie ma niedalekiego źródła elektryczności, powinieneś zastanowić się nad kupnem spalinowej odśnieżarki Stiga.

Na koniec tekstu jeszcze parę słów o tym, że w czasie zimy warto zadbać o rośliny w domu lub przydomowym ogródku. O tej porze roku słońce znajduje się bardzo nisko nad horyzontem, zatem rośliny otrzymują niewiele światła. Aby poprawić przyswajalność świetlną roślin, należy nabyć dobre nawozy zimowe („>).

Źródło: e-hortico.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *