Ciekawa wyprawa w Zakopanem

Autor: www.nartyslowacja.pl

Zakopane, nazywane zimową stolicą Polski, jest fascynujące o każdej porze roku, nie tylko, gdy przysłowiowe mrozy zakują czubki gór. W granicach miasta umiejscowiony jestchoćby Tatrzański Park Narodowy. Zakopane położone jest u stóp Tatr, co umożliwia coroczną koordynację pucharu świata w skokach narciarskich na Wielkiej Krokwi. Sanatoria i pensjonaty wypoczynkowe zapraszają zapaleńców górskich z kraju i całego świata przez cały rok. Duża baza noclegowa sprzyja turystyce i rekreacji.

Nie chcesz przerwać czytania interesującego zagadnienia na tym poście? Więc zapraszamy do kolejnych – kliknij w źródło rodos last minute i wejdź na podobną witrynę.

Jeżeli jednak chodzi o Zakopane to oferuje bardzo zróżnicowane ceny, zatem przed wyjazdem należałoby przejrzeć oferty kilku pensjonatów.

Tatry

Autor: Szift
Źródło: www.flickr.com

Jedną z najczęściej odwiedzanych atrakcji jest kolejka liniowo-terenowa na Gubałówkę. turyści z zamiłowaniem korzystają również z kolejki liniowej na Kasprowy Wierch bądź kolei liniowo-krzesełkowej na Butorowy Wierch. Ponadto lokalne festiwale i imprezy folklorystyczne takie jak Jesień Tatrzańska czy też Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich przyciągają wielu turystów. Zakopane jest także obszarem wyjściowym na większość szlaków turystycznych w Tatry.

Jeżeli wybieramy apartamenty w Zakopanem oferuje nieco bardziej atrakcyjne cenowo opcje latem. Jednakże uroki gór i piesze wycieczki najlepiej organizować przecież we wrześniu. Planując wyjazd do zakopanego lub okolic warto wcześniej poczytać trochę informacji o atrakcjach, propozycjach pobytu dla całej rodziny, grupy bądź turysty indywidualnego w zależności od gustów. Zakopane nie jest niedużym miastem i łatwo się w nim podziać, należy nie zapomnieć też zatem o zakupie atlasu miasta.

Tatry

Autor: hosiawak
Źródło: www.flickr.com

Na niektórych planach miasta podkreślone są noclegi w Zakopanem. Zakopane pozwala również poznać styl góralski i mowę, a w głównej mierzesmak oscypków.

Kliknij ten odnośnik i przeczytaj tam uwagi o nas. Jeżeli powstaną jakiekolwiek wątpliwości, to szybko Ci na wszystkie odpiszemy.

Restauracje i karczmy regionalne zawierają w swojej propozycjach także grzańce winne i specjały góralskie. Latem można udać się do Aquaparku, a zimą szusować po stokach górskich na nartach bądź na desce.

Przed pójściem na górski szlak turystyczny, trzeba zbadać pogodę, temperaturę, prędkość wiatru oraz warunki biometeorologiczne. Podczas pieszych wycieczek górskich należy być przezornym i czujnym. Zakopane to także niesłychane zabytki, pomniki, muzea, teatr o mnogim repertuarze. Po wyodrębnionych ścieżkach można także planować wycieczki rowerowe. Przed wejściem na Gubałówkę, górale i góralki prezentują stragany, zachęcając turystów jedzeniem i oryginalnymi strojami.

Źródło: Eholiday.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *