Turystyka koncertowa

Polskie agencje koncertowe każdego roku udostępniają coraz większą ofertę ciekawych propozycji. Stworzenie stadionów na piłkarskie mistrzostwa Europy stworzyło możliwości do ściągania do kraju międzynarodowych gwiazd, ściągających na swoje koncerty kilkadziesiąt tysięcy fanów. Stadiony takie zostały wybudowane na przykład w stolicy, Poznaniu lub we Wrocławiu.

Dobre położenie tych ośrodków zachęca koncertowych podróżników do odwiedzin – do Wrocławia nierzadko zjeżdżają ludzie z Niemiec i Czech, Poznań stał się koncertową Mekką dla ludzi z północy Polski, a Warszawa jest chętnie odwiedzana przez obywateli krajów położonych na wschodzie. Większość osób przybywających na wydarzenia muzyczne, wraca jeszcze w ten sam dzień. Dużo ludzi postanawia jednak powiązać wyjazd koncertowy ze zwiedzaniem.

Wrocław – miasto spotkań

Letnie festiwale muzyczne w Portugalii

Autor: Sigma International
Źródło: Sigma International

Dojazd do Wrocławia jest bardzo wygodny – zarówno autem, jak i pociągiem. W mieście znajduje się również lotnisko. Na przyjezdnych czeka dużo urokliwych miejsc wartych zwiedzenia. Fontanna na pergoli, jeden z najpiękniejszych ogrodów zoologicznych w tej części Europy, ogród botaniczny czy Panorama Racławicka to tylko część z oferowanych dla przyjezdnych atrakcji. Jeden dzień to zdecydowanie zbyt krótko, żeby zwiedzić wszelkie interesujące miejsca. Dlatego też miasto jest wyposażone w dogodną bazę noclegową. Noclegi we Wrocławiu mogą być niedrogie – Wrocław jest miastem studenckim, jest tutaj więc dużo hosteli, a w wakacje i małe domki letniskowe warto wynająć tani pokój w jednym z domów studenckich. Wrocław poza koncertami na stadionie piłkarskim, ma do zaoferowania wiele innych sal średnich i małych. Wiele z nich jest znanych na terenie Polski z dobrego nagłośnienia.

Poznań również jest gościnny

W Poznaniu znajdują się w większości większe i małe sale na koncerty. Brakuje tutaj niestety dobrej jakości obiektów o średniej wielkości. Firmy organizujące koncerty często ogłaszają tutaj ważniejsze imprezy. Jest to miasto najbardziej dogodnie usytuowane dla zainteresowanych z całego kraju. Można tam również spotkać wiele atrakcji – wspaniały ratusz, Stary Browar czy obiekty sakralne. Noclegi w Poznaniu, tak samo jak w przypadku Wrocławia, nie są kosztowne. W Poznaniu jest sporo hoteli, które służyły za bazę noclegową dla gości z innych krajów w czasie mistrzostw Europy w piłce nożnej. Znajdują się więc tutaj punkty o dużym zróżnicowaniu standardów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *