Lampy ogrodowe – praktyczne oświetlenie posesji

Teoretycznie oświetlenie zewnętrzne domu tudzież oświetlenie ogrodowe możemy zbudować na pojedynczej lampie halogenowej nad wejściem do domu i kinkiecie zewnętrznym na tarasie. Tak skąpe zewnętrzne oświetlenie może jednak być niezbyt. Jak wybrać lampy ogrodowe, ażeby odpowiednio spełniały swoje funkcje? W jaki sposób oszczędzać energię gdy montujemy lampy zewnętrzne? Czy lampy do ogrodu mogą zostać równocześnie elementem dekoracyjnym?

Gdy wybieramy oświetlenie ogrodowe i oświetlenie zewnętrzne należy po pierwsze wziąć pod uwagę wielkość naszego obejścia. Jeśli ogród jest przestronny, lampa wisząca na tarasie albo jeden kinkiet na ścianie budynku to na pewno za mało. Nie chodzi tylko o nocne spacery w białym świetle ogrodowej lampy podłogowej, ale zabezpieczenie przed niepożądanym gościem, który zamierza ukraść nasz zestaw audio. Słupki ogrodowe trzeba ustawić wzdłuż ścieżek ogrodowych, ale można też umieścić je bliżej ogrodzenia – mogą to być na przykład lampy ogrodowe z czujnikiem ruchu.

ciekawa lampa

Autor: Faruk Ateş
Źródło: http://www.flickr.com

Sensory ruchu to także świetny sposób na oszczędność energii, kiedy nie wyłączymy oświetlenia na tarasie przed zaśnięciem. Inne bardzo komfortowe wyjście to wyłączniki zmierzchowe lub systemy takie jak inteligentny budynek, w których czas pracy poszczególnych lamp w ogrodzie i na zewnątrz domu można bardzo precyzyjnie ustawić – również w odniesieniu do wybranych opraw. Można wtedy kierować również siłą oświetlenia, a co najistotniejsze „symulować”, że jesteśmy w domu także podczas wyjazdu. Ponieważ dostęp do systemu otrzymujemy przez internet, można regularnie korygować ustawienia, tworząc pozory obecności kogoś w domu.

Czy jesteś zdania omawiany wątek jest niezwykle interesujący? Jeśli tak uważasz, to wejdź na oryginalny serwis www (https://tectumgroup.pl/dachy-odwrocone/) – tam odnajdziesz podobnie intrygujące informacje.

Wówczas lampy ogrodowe i oświetlenie zewnętrzne także chronią nasz majątek.

Nowoczesne oświetlenie do ogrodu umożliwia zestawienie wysokiej funkcjonalności lamp, jak i fantastycznego efektu dekoracyjnego. Mamy do wyboru bardzo interesujące lampy stojące do ogrodu (np.: lampy donice lub lampy podnóżki) lub tzw. lampy podłogowe, które również można ustawić bezpośrednio na trawie.

Uwaga! Przygotowaliśmy dla Ciebie nowy artykuł – a tam ciekawa kwestia (https://zstgroup.pl/?page_id=30) na podobny temat. Sprawdź koniecznie i życzymy owocnej lektury.

Trzeba jedynie pamiętać o tym, aby instalacja elektryczna służąca do zasilania oświetlenia ogrodowego została umiejscowiona w podłożu. Rozrzucone na trawie kable to ani przyjemny obrazek, ani bezpieczny, szczególnie jeśli w domu są kilkuletnie dzieci lub psy. Tak samo interesująca, a wygodniejsza z punktu widzenia wygodnego jedzenia kolacji jest elegancka lampa wisząca na taras, która rozświetli ogrodowy stolik jasnym, efektywnym światłem. Z kolei słupki ogrodowe idealnie posłużą do oświetlenia ścieżek do drzwi wejściowych oraz alejek w naszym ogródku.

Oświetlenie ogrodowe do kupienia w

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *