Skrzydlate zoo

Wrony, jemiołuszki, jerzyki czy jaskółki każdy z nas z ukrycia podziwia ich urodę. Przebywanie z ptakami, słuchanie ich głosów to wyjątkowa uczta dla ucha i oka. W dzisiejszych zabieganych czasach często nie zwracamy uwagi na to, co dzieje się za oknem czy na naszym tarasie, a toczyć się tam może ekscytujące życie ptasich istot.

Od stycznia do marca-niełatwy czas

Karmnik dla ptaków z siatki Casanet firmy Betafence

Autor: Betafence
Źródło: Betafence

Od stycznia do marca to niełatwy okres na ptaków, szczególnie gatunków miejskich– niskie temperatury oraz utrudniony dostęp do pożywienia sprawiają, że wzrasta między rodzajami ptaków czy wewnątrz jednego gatunku rywalizacja. W konsekwencji doprowadzić może to do ostrej konkurencji w wyniku której najsłabsze osobniki umierają. Istotne w tym okresie jest dokarmianie ptaków, wywieszanie smakołyków w postaci kolb z ziarnami czy słoniny dzięki temu ptaki przeżyją zimowy czas. Bardzo dobrym rozwiązaniem będą karmniki dla ptaków, można je wywiesić za oknem lub postawić na tarasie – 12 .

Dbajmy o ptasie oazy

To, jak istotne są lasy i drzewa dla ptactwa wiadomo od najmłodszych lat. Karczowanie lasów i łamanie drzew zaburza ich nisze ekologiczną, aby uchronić ptaki musimy zapewnić im miejsce do składania jaj zawieszając domki lęgowe dla ptaków. Dzięki temu, będą mogły bezpiecznie złożyć jaja i wychorować potomstwo. Niestety często budki dla ptaków są niszczone przez bezmyślnych ludzi czy drapieżników. Budki takie możemy samodzielnie wykonać z desek czy kawałków drewna, nie wymagają one ogromnych umiejętności czy nakładów finansowych. Miejskie ptaki

Karmnik dla ptaków z siatki Casanet firmy Betafence

Autor: Betafence
Źródło: Betafence

Gatunki ptaków przebywające w lasach mają lżejsze życie niż ich miejscy krewniacy. Rozwój cywilizacji i urbanizacji nie sprzyja ich egzystencji. Gatunki miastowe takie jak wróble czy gołębie przyzwyczaiły się do zgiełku miast, jednak zanieczyszczenie atmosfery i zatruwanie niezdrowymi odpadkami z pewnością im szkodzą.

Człowiek w obecnych czasach często nie zwraca uwagi na przyrodę i zwierzęta, które istnieją obok nas. Często bez pomyślunku niszczymy faunę i florę nie biorąc pod uwagę konsekwencji, które mogą nas z tego powodu dosięgnąć.

Nakłaniamy Cię do przeczytania następnego artykułu na ten temat – w nim znajdziesz ekstra treści. Zatem idź do serwisu acana puppy i ciesz się do woli.

Dokarmianie ich czy dbanie o budki dla ptaków jest kluczową formą pomocy – Ceneo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *