Jakie ozdoby będą dobrze wyglądać w naszym mieszkaniu?

Aby zapomnieć o mordęgach, brudzie oraz koszcie remontu, trzeba zacisnąć zęby, dobrnąć do końca, kiedy wnętrza są świeże i gotowe do najmilszego etapu prac – dekoracji. Aby uatrakcyjnić wystrój przydałoby się pogłowić się nad wyborem dekoracji ściennych, takich jak fototapety, obrazy lub naklejki. Które z nich wybrać?

salon

Autor: Pixers
Źródło: Pixers

Dzieła malarskie

Ich korzyścią jest nieduży rozmiar i ruchliwość, dzięki czemu bez trudu można je zmieniać lub przewieszać. Dzięki dobrze dobranej oprawie i celnym wyborze grafiki wnętrze zyska miły nastrój. Za pomocą fotografii elektronicznej, zaawansowanej obróbce graficznej i technice, na płótnie może znaleźć się również osobiście wykonane zdjęcie. Obraz drukowany musi niemniej jednak mieć dobrany rozmiar i rozdzielczość.

Fototapety

Fototapety, w przeciwieństwie do obrazu, zdecydowanie trudniej przenieść na inną ścianę, dlatego ich wybór musi być przemyślany. Wielkoformatowa grafika dobrana stylistycznie do wystroju wnętrza sprawia piorunujące wrażenie. Na pewno zostanie zauważona przez znajomych. Foto tapeta oraz tradycyjne mogą ozdabiać ściany, drzwi, fronty mebli, a nawet przestrzenie pomiędzy szafkami stojącymi i wiszącymi w kuchni.

Niektóre rodzaje materiałów, które stosuje się do produkcji fototapet są trwale na wpływ wilgoci i poplamienia. Dzięki temu można je stosować w miejscach szczególnie podatnych na wpływ wilgoci, np. w ubikacji lub w kuchni.

Naklejka Rilievi Fiorentini

Źródło: www.bmpolska.com

Naklejki na ścianę

Naklejki na ścianę są subtelną formą dekoracji.odwiedź źródło najlepsza farba do drewna najlepsza farba do drewnaornamenty zazwyczaj drukowane są na półmatowej folii i przykleja je się jak tatuaż do powierzchni ściany. Kształt ozdoby musimy dobrze dobrać do miejsca, w którym zamierzamy ją przylepić. Naklejki są piękne, mają półmatową nawierzchnię i nie odbijają oświetlenia, dzięki czemu delikatnie wtapiają się w strukturę podłoża.

Nie należy bać się zmian i zdobyć na coś szalonego. Pamiętajmy, że śmiała dekoracja nie musi być eksponowana ciągle w tym samym miejscu do kolejnego wielkiego remontu. Naklejki i fototapety w łatwy sposób zdjąć, bez uszkodzeń powierzchni, do której zostały przyklejone. Ponadto niektóre fototapety na ścianę można nie tylko usunąć, ale przykleić ponownie w nowe miejsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *