Na wakacje w Tatry

Nasze najwyższe góry zazwyczaj są kojarzone z Zakopanem, ale w rejonie Podkarpacia można znaleźć parę innych miasteczek, które trzeba zwiedzić w wakacyjny czas. Przedstawiamy dwa najbardziej interesujące punkty, które polecamy w tegoroczne lato.

Jeżeli potrzebujesz miejsca pełnego zapierających dech w piersiach widoków, postaw na wczasy w Bukowinie Tatrzańskiej. Ta mała góralska wieś jest bardzo spokojna – znakomite miejsca dla tych turystów, którzy mają powyżej uszu chaosu większych miast. Można wspaniale zrelaksować się leżąc całymi dniami na górskich łąkach, a wieczorami słuchając góralskiej muzyki i smakując lokalną kuchnię. Bukowina Tatrzańska jest znana z basen – zakopane hotele z basenem -ów. Jeśli jedziesz do tego miejsca, bez wątpliwości odwiedź basen. Aby dowiedzieć się, gdzie możesz je spotkać, do wyszukiwarki internetowej wstaw sformułowanie „baseny Bukowina Tatrzańska” .

tatry

Autor: Edgars En.
Źródło: http://www.flickr.com

Inną wartą uwagi wsią góralską jest Białka Tatrzańska. Fajnie jest przyjechać tu zimą, bo działa tu sporo wyśmienitych tras na narty. Latem można iść z Białki na dalekie szlaki. Bezwzględnie należy zwiedzić uroczy kościółek, który zbudowano ponad 300 lat temu.Olbrzymią atrakcją Białki Tatrzańskiej są kąpieliska termalne. Ablucje w gorącej wodzie, która wydobywa się z wnętrza gleby, wykazują niezwykle zbawienne działanie na człowieka. Doktorzy zwykle zalecają baseny termalne pacjentom, którzy zapadają na schorzenia związane z układem kostnym, krwionośnym i ze skórą. Jeżeli udasz się na urlop do Białki Tatrzańskiej, bezwzględnie odwiedź tego rodzaju basen. Po pływaniu w ciepłej wodzie poczujesz się rewelacyjnie.

Czy tego rodzaju porada wzbudziła Twoją ciekawość? Jeśli tak, to zobacz ten bardzo wyczerpujący artykuł. On bez wątpienia także okaże się wart zgłębienia.

Jeśli pragniesz odszukać baseny termalne w Białce Tatrzańskiej, do Google musisz wpisać frazę „Białka Tatrzańska termy” . Warto poszukać basenu, który szczyci się solidną renomą wśród klientów.

Miej na uwadze, że najfajniejszy relaks może cię czekać właśnie wśród skalistych szczytów. Nie zwlekaj ani sekundy i wykup już teraz wczasy w tych fantastycznych stronach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *