Jak wybrać kamery dla sportowców?

Wakacje na desce – w zimie i w lecie – każdy może utrwalić na filmie. Dzisiejsze możliwości są potężne, a za normalnie pieniądze możemy nabyć naprawdę profesjonalny sprzęt.

Decydując się na kamerę, zawsze należy wybrać jej przeznaczenie. Gdy potrzebna jest nam kamera dla aktywnych, musimy szukać sportowych modelach. Naturalnie cena jest zazwyczaj typową barierą, jednak w tym wypadku też decydujemy, jak profesjonalny sprzęt kupujemy. Kamera do nagrywania specyficznego portfolio narciarskich ekscesów musi być naturalnie lepsza niż ta, mająca służyć tylko utrwaleniu wypadów w góry. Ważne jest to, gdzie zamierzamy publikować filmiki. Do internetu spokojnie wystarczają kamery SD, ale zwykle HD rozszerza możliwości – tak jak kamera GoPro HD HERO3.

Dobierz kamerę do sportu

Kamery sportowe są poręczne i nieduże, z reguły możemy kupować wodoodporne modele. Nie da się ukryć, że należy je dobrać do typu dyscypliny sportowej. Inną kamerę wybiorą rolkarze, a inną lotniarze. Kamera więcej w serwisie ma mocowanie do kasku, w górach bez wątpienia powinna być trwała.

Sport-shop.pl - sklep sportowy

Źródło: Sport-shop.pl

Oczywiście typ mocowania ma tu spore znaczenie, dlatego że kamery dla narciarzy np. możemy przypinać do okularów. Do sportów samochodowych i motorowych świetnym sprzętem może okazać się kamera GoPro HD HERO2, ale na deskorolkę kupimy pewnie już coś zupełnie w innym stylu. Sportowe sprzęty do filmowania są wstrząsoodporne, mogą być szerokokątne – specjalnie do rozległych ujęć. Wybór jest więc naprawdę duży.

Wybierz kamerę dla siebie

Kamery sportowe nie w każdej sytuacji są jednak zaprojektowane dla amatorów, dlatego też są adresowane do miłośników mocnych wrażeń i sportów ekstremalnych. Niełatwo ukryć, że producenci skupiają na tym, że fajne filmiki to te, pełne dynamiki i szybkich ujęć. Wówczas nie zauważamy pomyłek i różnych potknięć, bo chodzi o samo wrażenie. Dobrze też wybierać sprzęt z opcjami oznaczenia trasy zjazdowej, za sprawą GPS-a, wbudowanego w kamerę. Całość jest zależny od preferencji cenowych, bo bywają sprzęty autentycznie skierowane są tylko do hobbystów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *