Sztuka urządzania pomieszczeń

Uwielbiamy urządzać nasze domy. Tym bardziej, że od jakiegoś czasu mamy ogromny wybór wszelkiego rodzaju mebli oraz elementów dekoracyjnych. W końcu obudzono nas z tego okropnego snu, jakim był panujący w naszym kraju ustrój socjalistyczny. Wtedy tylko nieliczni byli w stanie sobie pozwolić na stylowe wnętrze. Przeciętni śmiertelnicy byli niestety skazani na to, co było dostępne. Brało się zatem towar, który akurat znajdował się w sklepach i nie grymasiło się. Z tego powodu, większość mieszkań prezentowała identycznie: te same meble, te same dekoracje. Indywidualizm został zdeptany przez okrutną rzeczywistość.

Obecnie jest zupełnie inaczej. Urządzanie wnętrz jest nie tylko pasją wielu Polaków. Z łatwością można odmienić wygląd swojego domu z pomocą prostych nowoczesnych przedmiotów, np. takich marek jak meble płytki ceramiczne jelenia góra Wioleks (strona producenta).

Biuro domowe w stylu skandynawskim

Autor: Dekoral
Źródło: Dekoral

Aranżowanie mieszkań (Poszukujesz przytulnego lokum? Zobacz Forma) to również ciekawy sposób na życie. Osoby, które zostały obdarowane wyjątkowym zmysłem estetycznym, doskonale radzą sobie w profesji dekoratora wnętrz. Jest to działanie, które przynosi naprawdę pokaźne zyski. Cała branża dekoracji wnętrz rozwija się w szybkim tempie. Można czerpać inspirację z mnóstwa specjalistycznych magazynów, które możemy dostać na rynku. Zakłada się coraz więcej fachowych biur, które chętnie służą pomocą podczas aranżacji wnętrz. Wyjątkowo często korzysta się z rozwiązań cenionych projektantów, pracujących na przykład dla niemieckiej marki Blomus.

narożniki skórzane

Autor: wioleks
Źródło: http://www.wioleks.pl/pl/

Cały czas pojawiają się kolejne, interesujące trendy. Niektóre stylizacje stają się klasyczne, inne błyszczą tylko przez jakiś czas, a potem wszyscy o nich zapominamy. Przykładem klasyki, która cały czas pozyskuje następnych fanów i wciąż nas zachwyca, jest styl rodem ze Skandynawii. Dowodzi temu ogromna popularność, jaką wciąż cieszą się meble skandynawskie. Styl ze Skandynawii to specyficzne połączenie praktycznej prostoty z nawiązaniami do natury. Całość utrzymana jest w stonowanych barwach.

Jednak nie każdemu pasuje tego typu naturalna przestrzeń. Są ludzie, którzy uwielbiają wprowadzać mocne, nietuzinkowe akcenty w swoim wnętrzu. Dla wszystkich, którzy pragną się wyróżniać od innych doskonała może być komoda srebrna. Meble w takim kolorze z pewnością zwracają na siebie uwagę. Nie każdy jest na tyle odważny, by zdecydować się na stolik srebrny. Jeśli tę barwę połączymy z niebanalną formą, to powstanie niecodzienna dekoracja. Ale w dekoratorstwie także w tym rzecz, aby być o jeden krok do przodu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *