Kto korzysta z usług komornika

Coraz częściej odwiedzane miejsce nabywania różnych przedmiotów pracy w biurze, maszyn przemysłowych, samochodów, różnych działek, ruchomości i wielu innych to licytacje komornicze. Przeprowadza się je szczególnie w miastach. Ogłasza je komornik, który reprezentuje np. licytacje komornicze śląskie, a dokładnie jest to np. komornik Rybnik i chce sprzedać w licytacji własności przejęte w wyniku niemożności spłaty długu.

Pieniądze, Euro

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Czynności komornika w procesie odzyskiwania długu od dłużnika jest etapem końcowym, często niezbędnym.

Masz ochotę pogłębić swą znajomość rzeczy z tego tematu? Z tą myślą opracowaliśmy następny post na podanej witrynie – ciekawostka (http://www.notariuszpokojski.pl/) oczekuje tam na Ciebie.

Jeśli sytuacja wskazuje, że osoba, która zaciągnęła dług nie wykazuje chociaż minimalnej zdolności i chęci wyrównania długu, komornik przystępuje do czynności egzekucyjnych. nierzadko dług jest na tyle wysoki, że nieruchomością lub ruchomością ściąganą przez komornika jest pojazd, mieszkanie czy dom. Niekiedy jednak są to mniej wartościowe własności – sprzęty przeznaczone do pracy biurowej, nieużywane produkty przeznaczone na sprzedaż, czy maszyny specjalistyczne. Najistotniejszym bonusem licytacji komorniczych są koszty wystawianych przedmiotów. Najczęściej ceną początkową są trzy czwarte właściwej ceny rzeczywistej. Licytacje nie zyskały do tej pory tyle popularności, by cena była nieatrakcyjna, więc sprzedawaneruchomości czy nieruchomości są kuszące dla potencjalnych klientów.

Województwo śląskie na stronie internetowej licytacji komorniczych w śląskim ma do zaoferowania wiele ruchomości i domów i działek, których licytacje ogłaszają komornicy z miast takich jak Bytom, Bielsko-Biała, Rybnik. I tak oto na przykład na hasło: komornik Rybnik czytamy, że ogłasza na licytacji mieszkania w dobrych miasta, pojazd i laptopa za trzy czwarte początkowej ceny.

I tak oto pod hasłem licytacje komornicze śląskie ogłaszanych jest mnóstwo niezwykłych okazji. Do sprzedaży u komornika w Rybniku wystawiane są m. in. specjalistyczne maszyny przemysłowe z upadłych zakładów pracy, których sprowadzanie z zagranicy z pewnością było problematyczne dla dłużnika – frezarki, szlifierki, wózki widłowe. Znaleźć można także dużo sprzętów biurowych, takich jak wiatraki, drukarki, skanery, których ceny bywają śmiesznie niskie. Niespodziewanym obiektem licytacji bywają tzw. inne ruchomości, czyli przykładowo zestaw 1200 koszulek z interesującymi nadrukami, czy „inna nieruchomość” – taką nazwą komornik (www.komornikolesno.pl) określa działki zajęte budynkami młyna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *