Kabina prysznicowa w łazience

Osoby starsze lub niepełnosprawne ruchowo czasami miewają problemy z korzystaniem z wanny jeśli chodzi o łazienki. Czasem nawet jest to dla nich wręcz niemożliwe. Dlatego mieszkania takich ludzi bardzo często dopasowuje się do ich potrzeb montując w łazience prysznic. Chodzi tu nie tylko o komfort, ale także o bezpieczeństwo.

łazienka

Autor: Bit Boy
Źródło: http://www.flickr.com

Ravak kabiny produkowane są w różnych rozmiarach, bywają szklane lub zrobione z pleksi, zatem każdy może znaleźć dla siebie coś odpowiedniego i w stosunkowo niskiej cenie. Oczywiście, należy nastawić się na trochę zamętu i rumoru w trakcie remontu łazienki, ale na pewno warto. Bezpieczeństwo jest najistotniejsze. Najodpowiedniejsza dla niepełnosprawnych kabina prysznicowa, to taka bez brodzika – postawiona bezpośrednio na podłodze – by nie trzeba było podnosić nóg przy wchodzeniu do niej. Żeby można było postawić tego typu kabinę koniecznie jest odpowiednie wypoziomowanie podłogi – aby| woda spływała do odpływu, a nie wylewała się na łazienkę. Warto zlecić przebudowę sprawdzonemu fachowcowi, wtedy będziemy mieli pewność, że wszystko zostanie wykonane na najwyższym poziomie. Tutaj więcej:

łazienki, umywalki, wanny

Kiedy już kabina jest wstawiona dobrze jest pomyśleć o dodatkowym ważnym elemencie wyposażenia. Chodzi o siedzisko prysznicowe. Najczęściej montowane jest bezpośrednio do ściany w kabinie, czasami ma nóżki, można je opuszczać, zatem nie zawadza innym domownikom w używaniu kabiny.

Należy zastanowić się nad tym rozwiązaniem, kiedy któryś z naszych bliskich ma problemy, by dać sobie radę z używaniem wanny. Naturalnie, przebudowa wiąże się z nakładami finansowymi, ale to bezpieczeństwo jest ważne i nie ma co zakładać, że jakoś to będzie. Bądźmy mądrzy zanim coś się stanie i nie dopuśćmy do tego, by zdarzył się jakiś wypadek.

Jeśli ta publikacja jest według Ciebie na tyle istotna, że chcesz zgłębić ją również od innej strony, więc potrzebne Ci podobne wiadomości, to więcej znajdziesz w ofercie (https://montownia-drzwi.pl/produkty/kategoria/drzwi-wewnetrzne-dre,30).

Jeśli mądrze to zaplanujemy, to uda nam się zamknąć w kwocie, jaka nas nie zrujnuje, a nasz dom stanie się przyjazny dla niepełnosprawnej czy starszej osoby.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *