Kabina prysznicowa w łazience

Osoby starsze lub niepełnosprawne ruchowo czasami miewają problemy z korzystaniem z wanny jeśli chodzi o łazienki. Czasem nawet jest to dla nich wręcz niemożliwe. Dlatego mieszkania takich ludzi bardzo często dopasowuje się do ich potrzeb montując w łazience prysznic. Chodzi tu nie tylko o komfort, ale także o bezpieczeństwo.

łazienka

Autor: Bit Boy
Źródło: http://www.flickr.com

Ravak kabiny produkowane są w różnych rozmiarach, bywają szklane lub zrobione z pleksi, zatem każdy może znaleźć dla siebie coś odpowiedniego i w stosunkowo niskiej cenie. Oczywiście, należy nastawić się na trochę zamętu i rumoru w trakcie remontu łazienki, ale na pewno warto.

Jeżeli po przeczytaniu tego tekstu masz zamiar jeszcze bardziej precyzyjnie przeanalizować ten temat, zalecam tę ofertę (http://roletomat.pl/info/rolety-zewnetrzne-krakow), ponieważ ona jest tak samo emocjonująca.

Bezpieczeństwo jest najistotniejsze. Najodpowiedniejsza dla niepełnosprawnych kabina prysznicowa, to taka bez brodzika – postawiona bezpośrednio na podłodze – by nie trzeba było podnosić nóg przy wchodzeniu do niej. Żeby można było postawić tego typu kabinę koniecznie jest odpowiednie wypoziomowanie podłogi – aby| woda spływała do odpływu, a nie wylewała się na łazienkę. Warto zlecić przebudowę sprawdzonemu fachowcowi, wtedy będziemy mieli pewność, że wszystko zostanie wykonane na najwyższym poziomie. Tutaj więcej:

łazienki, umywalki, wanny

Kiedy już kabina jest wstawiona dobrze jest pomyśleć o dodatkowym ważnym elemencie wyposażenia. Chodzi o siedzisko prysznicowe.

Jeśli masz chęć przeczytać więcej wiadomości na omawiany temat, wejdź pod ten link, to naprawdę świetne omówienie prezentowanego zagadnienia.

Najczęściej montowane jest bezpośrednio do ściany w kabinie, czasami ma nóżki, można je opuszczać, zatem nie zawadza innym domownikom w używaniu kabiny.

Należy zastanowić się nad tym rozwiązaniem, kiedy któryś z naszych bliskich ma problemy, by dać sobie radę z używaniem wanny. Naturalnie, przebudowa wiąże się z nakładami finansowymi, ale to bezpieczeństwo jest ważne i nie ma co zakładać, że jakoś to będzie. Bądźmy mądrzy zanim coś się stanie i nie dopuśćmy do tego, by zdarzył się jakiś wypadek. Jeśli mądrze to zaplanujemy, to uda nam się zamknąć w kwocie, jaka nas nie zrujnuje, a nasz dom stanie się przyjazny dla niepełnosprawnej czy starszej osoby.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *