Malowanki online

Lato w naszym kraju jest deszczowe, zima długa, musimy zatem mieć pomysły na zabawy dla naszych pociech na takie dni. Dobrze też, żeby te zabawy nie ograniczały się do oglądania telewizji. Postarajmy się, by zabawy były wciągające i rozwijające. Wcale nie wymaga to ogromnego wysiłku, bo te wytyczne spełniają na przykład kolorowanki do wydruku.

Kredki, przybory szkolne

Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Można je znaleźć w każdym sklepie papierniczym czy księgarni. Czasami poza obrazkami do kolorowania zawierają także różne opowiadania, które można czytać maluchowi, albo zagadki do wspólnego rozwiązywania.

Gry dla przedszkolaków nie są drogie, więc można kupić ich kilkanaście i trzymać gdzieś w mieszkaniu na czarną godzinę. Nigdy nie wiadomo, kiedy mogą się przydać. Nawet gdy w ciągu dnia potrzebujemy godziny spokoju, to doskonały sposób, aby zająć pociechę czymś ciekawym. Zwróćmy uwagę na to, by kupić też dobre kredki – takie nie zawierające żadnych niebezpiecznych barwników.

Torby jak malowane!

Autor: www.drewniaczek.eu
Źródło: www.drewniaczek.eu
Malowanki online to rozrywka rekomendowana przez wszystkich psychologów dziecięcych. Rozwija koordynację, kształci dokładność, uczy kolorów. Dla dzieciaków obeznanych z trzymaniem kredek dużo łatwiejsza jest nauka pisania cyfr. To bardzo istotne, Aby zapewniać dzieciom tego typu zabawy w epoce telewizji i komputerów. Możemy zauważyć w szkołach, że coraz więcej jest u maluchów problemów z pisaniem, rysowaniem i podobnymi ćwiczeniami manualnymi. Dzieciaki potrafią używać komputera, ale nie umieją się czytelnie podpisać, albo przestawiają litery. Dysgrafia i dysleksja to już praktycznie choroby cywilizacyjne. A przecież tak łatwo| ich uniknąć.

Ten tekst jest bardzo wciągający? Jeżeli tak, to sprawdź również pozostałe polecane (https://tablicowo24.pl/kategorie/tablice-mobilne/) treści, ponieważ są równie ciekawe oraz wciągną Cię kompletnie.

Wystarczy tylko poświęcić trzydzieści minut dziennie na czytanie czy malowanie wspólnie z dzieckiem. Zamiast sadzać je przed telewizorem zróbmy coś dla ich rozwoju. Z pewnością w ten sposób przyczynimy się do rozwinięcia jego zdolności.

Źródło:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *