Zakopane – turystyczna wyjazd. Co radzą eksperci

Autor: www.nartyslowacja.pl

Zakopane, nazywane zimową stolicą Polski, jest intrygujące o każdej porze roku, nie tylko, gdy przysłowiowe mrozy zakują szczyty gór. W obrzeżach miasta ma lokalizacjechoćby Tatrzański Park Narodowy. Zakopane położone jest u stóp Tatr, co umożliwia coroczną koordynację pucharu świata w skokach narciarskich na Wielkiej Krokwi. Sanatoria i domy wypoczynkowe wystosowują zaproszenie do miłośników gór z kraju i całego świata przez cały rok. Rozmaita baza schroniskowa sprzyja turystyce i wypoczynkowi. Jeżeli jednak chodzi o noclegi – domek letniskowy nad jeziorem z własną linią brzegową to Zakopane oferuje bardzo zróżnicowane ceny, zatem przed wyjazdem należałoby przejrzeć oferty kilku pensjonatów.

Tatry

Autor: Szift
Źródło: www.flickr.com

Jedną z najczęściej obejrzanych atrakcji jest kolejka liniowo-terenowa na Gubałówkę. turyści z chęcią korzystają również z kolejki liniowej na Kasprowy Wierch bądź kolei liniowo-krzesełkowej na Butorowy Wierch. Ponadto lokalne festiwale i bankiety folklorystyczne takie jak Jesień Tatrzańska czy też Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich przyciągają wielu pasjonatów. Zakopane jest także punktem wyjściowym na większość szlaków turystycznych w Tatry.

Jeżeli wybieramy apartamenty to Zakopane oferuje nieco bardziej dostępne opcje latem. Jednakże uroki gór i piesze wycieczki najlepiej organizować przecież we wrześniu. Planując wyjazd do zakopanego lub okolic warto wcześniej znaleźć informacji o atrakcjach, propozycjach pobytu dla całej rodziny, grupy bądź turysty indywidualnego w zależności od potrzeb. Zakopane nie jest niewielkim miastem i łatwo się w nim zapuścić w nieznane tereny, należy nie zapomnieć też zatem o zakupie atlasu miasta.

Tatry

Autor: hosiawak
Źródło: www.flickr.com

Na niektórych planach miasta wyróżnione są noclegi w Zakopanem. Zakopane pozwala również poznać obrzędowość góralską i język, a przeważniesmak oscypków. Restauracje i karczmy regionalne zawierają w swojej ofercie także grzańce winne i specjały góralskie. Latem można pójść do Aquaparku, a zimą sunąć po stokach górskich na nartach bądź na desce.

Przed pójściem na górski szlak turystyczny, zaleca się prześledzić pogodę, temperaturę, prędkość wiatru oraz warunki biometeorologiczne. Podczas pieszych wycieczek górskich należy być uważnym i trzeźwo myślącym. Zakopane to także zachwycające zabytki, pomniki, muzea, teatr o bogatym repertuarze. Po wyznaczonych ścieżkach można także planować eskapady rowerowe. Przed wejściem na Gubałówkę, górale i góralki wystawiają stragany, nęcąc turystów jedzeniem i oryginalnymi strojami.

Pełna lista ofert noclegów w Zakopanem na .

Źródło: Tanie-noclegi-tatry.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *